Výnimočné vlastnosti lyofilizovaného ovocia priťahujú stále väčšiu pozornosť medzi ľuďmi rôznych zameraní. Od cukrárov, šéfkuchárov, majiteľov gastro-prevádzok, cez profesionálnych športovcov či vyznávačov zdravého životného štýlu, až po mamičky, ktoré sa snažia smerovať svoje deti k zdravej strave.

 

brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 2

 

Napriek tomu, že ide o pomerne drahú sofistikovanú technológiu, ktorej výskumu sa v minulom storočí venovala NASA, dnes už dávno nie je využívaná len na stravu pre astronautov. Lyofilizovanie alebo aj sušenie mrazom sa postupne rozšírilo na celom svete a momentálne najväčší úspech získava takto spracované ovocie.

V čom teda spočíva výnimočnosť tohto procesu? Všetko sa začalo práve nespokojnosťou prvých astronautov s chuťovými vlastnosťami stravy, ktorú mali vo vesmíre. Následne prelom vo „vesmírnom gurmánstve“ nastal znovuobjavením sušenia mrazom, ktorý dokázal zachovať nielen 98% všetkých živín v potravine, ale aj identickú chuť, arómu i celkový vzhľad, farbu a tvar. (Tento proces konzervácie už dávno pred tým využívali Inkovia v Andách.) Dokonca pri správnom uskladnení bez prístupu vzduchu a svetla môžu byť tieto vlastnosti zachované až na desaťročia. Viete si predstaviť uvariť večeru a po vysušení mrazom si ju vybrať o 10 rokov neskôr s tým, že bude stále rovnako chutná a výživná?

brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 7

 

brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 5

V skutočnosti nejde o žiaden zázrak, princíp lyofilizácie je veľmi jednoduchý. Potravina je šetrným spôsobom zbavená takmer všetkej vody, ktorú obsahuje a zostane iba hmotnosť pevných nutričných látok. Celý proces prebieha pri nízkych teplotách do -40°C a pri nízkom tlaku do 13 Pa. V týchto podmienkach je voda v potravine zmenená na ľad, ktorý postupne sublimuje – mení sa z pevného skupenstva na plynné a odparuje sa. Zostane nám takmer nenarušená štruktúra napríklad ovocia s obsahom 2% vody. Ak ide o ovocie, ktoré je veľmi šťavnaté ako jahody, lyofilizuje sa okolo 16 hodín.

V porovnaní s dlhodobo skladovaným ovocím dostupným v supermarketoch, nám sušenie mrazom umožňuje zbierať ovocie až v čase najvyššej zrelosti. Plody tak majú dostatok času na vývoj vitamínov, minerálnych látok, prírodných antioxidantov a všetkých hodnotných živín, ktoré následne lyofilizácia veľmi elegantne zakonzervuje. Dôležité je mať k dispozícii lokálnych pestovateľov a ovocie spracovať do niekoľkých hodín od zberu.

 

brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 3 brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 4

 

My v Brixe sa zameriavame na mrazom sušené ovocie najvyššej kvality, ktoré uspokoja aj náročných gurmánov. Toto ovocie je bohaté na nutričné látky, má skvelé chuťové vlastnosti a aj úžasne vyzerá. Využitie je preto naozaj široké. Lyofilizované kusy ovocia alebo prach sa dajú využiť v mussli zmesiach, do jogurtov, kaší, pudingov. S trochou fantázie ho môžeme použiť ako prírodné sladidlo do koláčov či bábovky alebo si pripraviť z neho aj čaj, smoothie, limonádu alebo sorbet. Vďaka takmer identickej veľkosti čerstvého ovocia sa dá využiť na zdobenie zákuskov alebo torty. Najlepšie na tom všetkom je, že ovocie môžeme dlhodobo skladovať pri izbovej teplote a mať ho kedykoľvek „poruke“. Pozor si však treba dávať na prístup vzduchu a svetla.

Zárukou vysokej kvality našich produktov je vrcholová športovkyňa a držiteľka niekoľkých olympijských medailí Anastasia Kuzminová, ktorá sa stala ambasádorkou značky Brix – Grown for flavour. Spojil nás práve spoločný pohľad na zdravý životný štýl a kvalitu potravín. Našu kvalitu sme tiež potvrdili množstvom získaných ocenení doma i v zahraničí.

 

brix products ovocie lyofilizacia zdravie chut bezcukru 1

 

Na Danubius Gastro sme boli ocenení tri roky po sebe, z Prahy sa tešíme hlavnou cenou Grand Prix a v neposlednom rade to je 16 „gastro Oscarov“ z Great Taste vo Veľkej Británii. Niečím podobným nám nekonkuruje žiadna iná značka mrazom sušeného ovocia v celej Európe. Rovnako v našej ponuke môžete nájsť najširší výber druhov ovocia od rôznych kontinentálnych druhov po tropické a dokonca niektoré ovocia obaľujeme kvalitnými čokoládami Callebaut alebo Acticoa.

Do budúcnosti plánujeme rozširovať našu ponuku ďalej aj o lyofilizovanú zeleninu, huby prípadne bylinky, ktoré môžu byť tiež zaujímavé pre gastro odvetvie alebo v prípade zeleniny výborná alternatíva chipsov. Tiež myslíme aj na slovenských pestovateľov a pracujeme na diverzifikovaní našich výrobných procesov v podobe novej lyofilizačnej technológie na Slovensku. Dúfame, že naše plány sa nám podarí zrealizovať a budeme tak môcť prispievať k udržateľnému poľnohospodársku u nás a tiež k zviditeľneniu slovenskej produkcie ovocia a zeleniny v zahraničí.

Pre čitateľov webového portálu Top Horeca pripravila spoločnosť BRIX PRODUCTS zľavu vo výške 8% z ceny nákupu, pri zadaní kódu - "horeca8", ktorý si uplatníte pri platbe v pokladni. 

Viac informácií: www.brixproducts.com