OLD HEROLD rozvíja príbeh trenčianskych likérok už viac ako sto rokov. Borovička JUNIPERUS je symbolom bohatej tradície trenčianskych borovičkárov. Dvakrát pálený borievkový destilát z ručne zberaných plodov borievky, jemný lieh na rozvinutie chute a skúsení liehovarnícki majstri. Také jednoduché a stále výnimočné. Už viac ako sto rokov.

 

Borovička Juniperus_I


Pod siluetou majestátneho hradu zdokonaľovali generácie liehovarníkov tradičnú výrobu ovocných destilátov a legendárnej borovičky. Najstaršiu slovenskú borovičku JUNIPERUS v Trenčíne vyrábali už v roku 1905. Kraj bohatý na borievky, zručnosť páleničiarov a jedinečné výrobné postupy boli v roku 1936 základom na pridelenie československej ochrannej známky. V roku 1967 získala trenčianska borovička JUNIPERUS medzinárodnú ochranu pôvodu registrovanú na Úrade pre patenty a vynálezy v Ženeve a od roku 2016 je slovná ochranná známka JUNIPERUS registrovaná pre celé územie EÚ.
  
Storočná tradícia v novom dizajne
Po rokoch sme oživili hranatú fľašu so skosenými hranami a krátkym hrdlom. V novej verzii má ešte ostrejšie hrany a širšie ramená ako pôvodná. Pridali sme reliéf z bobúľ a ihličia borievok a hrdé logo na bočné steny skla. Nové logo JUNIPERUS na etikete je originálnym remixom viacerých historických verzií loga. Dopĺňajú ho informácie o pôvodnom roku výroby a číslo národnej a medzinárodnej registrácie v Ženeve.

 

Borovička Juniperus a jej súčasná podoba 1

 

Ochutnajte borovičku Juniperus s horcom.
Originálnu chuť JUNIPERUS sme doplnili o výluh koreňa horca. Pridávame ho v presne stanovenom
pomere tak, aby chuť borovičky dominovala. Vedeli ste, že koreň horca sa tešil veľkej obľube už
v minulosti? Tradiční ľudoví liečitelia verili, že zlepšuje trávenie.

Náš tip na miešaný drink s borovičkou JUNIPERUS HERBAL FIZZ

Ingrediencie
5 cl borovička Juniperus
1 cl bazový sirup
10 cl lemon bitter tonic
2/8 limetky
tymian

Postup
Borovičku Juniperus, bazový sirup a tonic nalejeme do pohára s ľadom, pridáme šťavu z
limetky, zamiešame a ozdobíme vetvičkou tymiánu a kúskom limetky.

Borovičku Juniperus vyrába OLD HEROLD, s.r.o., Trenčín www.oldherold.sk

Herbal Fizz ku drinku

 

Text a foto Old Herold