Keď sa spoja starostlivo vyberané suroviny so zanietením a poctivým prístupom, výsledkom sú džemy, aké môžu smelo konkurovať tým od babičky.

 

clanek 011

 


Mali už dosť pseudodžemov, do ktorých namiesto ovocia výrobcovia pridávajú jablčnú a repnú dreň. Odmietali kupovať ochutený a zafarbený cukor. Nevoňal im ani džem plný želatíny s nízkym obsahom ovocia. Keď si chceli chlapci zo spoločnosti Džemy Kvasnička pochutnať na skutočnom džeme plnom ovocia, rozhodli sa, že sebe a svojim deťom vyrobia taký džem, aký im chutí.

 

clanek 004

 

Výsledok bol taký ohromujúci, že dnes si ich zákazníci pochutnávajú už na 26 druhoch kvalitných džemov o ôsmich rôznych sirupoch. V súčasnosti sú produkty spoločnosti Džemy Kvasnička cenným artiklom na farmárskych trhoch, slávnostiach, jarmokoch, ale svoje stále miesto si našli aj na pultoch v bioobchodoch, lekárňach a dokonca v sieti predajní Billa a CountryLife nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku.

 

clanek 008

 

Žiadne umelé príchute, žiadne farbivá, ani ochucovadlá iba čistá chuť ovocia. Vo firme Džemy Kvasnička majú radi prirodzenú chuť plodov. Jahody, maliny, višne, ale aj čučoriedky, ríbezle, šípky, či rakytník nechajú vyniknúť v ich prirodzenosti. Dokonalú chuť, ktoré má ovocie od prírody, preto nekombinujú s korením, alkoholom, čokoládou ani žiadnymi inými prísadami.

Ako sami vravia, plody záhrad a lesov spracovávajú šetrne a s láskou. Výsledkom sú potom džemy, ktoré obsahujú kúsky ovocia. Výnimkou sú len pasírované džemy, kde naopak žiadne kôstky nenájdete. Sú pasírované ručne cez jemná sitá a sú hladké ako zamat.

 

clanek 003

 

Džemári z Dolných Počerníc prinášajú medzi labužníkov domáce jednodruhové džemy s nízkym obsahom cukru. V nich minimálne 80 percent tvorí jeden druh ovocia. Tieto hodnoty potvrdili testy Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie.

Ak by ste chceli cukor vynechať úplne, v ponuke džemov nájdete aj také, ktoré sú ochutené medom. Dokonca ani diabetici a mamičky, ktoré chcú svoje deti uchrániť od cukru, nevyjdú naprázdno. Džemy bez pridaného cukru obsahujú až 100 percent ovocia. Nie sú dosladzované ani umelými sladidlami, ani v súčasnej dobe marketingovo propagovanými novými druhmi sladidiel ako je stévia. Len čisto ovocie a pektín.

 

100 borůvka

 

Od džemov bol už len krôčik k sirupom. Rakytníkový, citrónový, ríbezľový, malinový, ale aj grepový a mochito. Ani tie nepoznajú konzervanty, arómy a farbivá. Kvalitné sirupy obsahujú 34 percent čerstvej ovocnej šťavy, cukor, vodu a kyselinou citrónovú. Sirupy sa nevaria, iba pasterizujú. Takýto postup zabezpečuje, že v sirupoch zostávajú takmer všetky vitamíny a živiny.

 

clanek 009

 

Sirup malina

 

Text: BK
Foto: Džemy Kvasnička
Viac na: www.dzemykvasnicka.cz