Bez oleja by jedlo nebolo jedlom. V gastronómii sa rastlinné oleje používajú na varenie, vyprážanie, na studeno, či prípravu zeleninových šalátov, majonéz a omáčok. Rastlinné oleje sú významným zdrojom esenciálnych kyselín a tukov rozpustných vitamínov. Zloženie a účinky na zdravie sú avšak rozdielne.

 

Tradičné oleje 

V kuchyni sa najčastejšie používa slnečnicový, repkový a olivový olej. Slnečnicový je vhodný hlavne na tepelnú úpravu, smaženie, dusenie a pečenie. Lisovaný za studena sa hodí na prípravu šalátov. Vyniká svojou príjemnou orieškovou chuťou. Má vysoký obsah vitamínu E, B1, kyseliny listovej, vitamínu B6, B5, železa, horčíka, zinka, medi a selénu. Repkový je ideálny na smaženie, na varenie, vyprážanie, pečenie, ale aj do šalátov, či  dochucovanie polievok. Má najmenej škodlivých nasýtených mastných kyselín.

 

oil 2759779 340

 

Zlato juhu
Olivový olej sa právom označuje za kráľa olejov. Je najpoužívanejším olejom do šalátov a  zálievok. Okrem toho sa dá na ňom smažiť, dusiť, variť a grilovať. Do šalátov je vhodný extra panenský olej, ktorý má najvyššiu kvalitu. Olej je skutočným liekom na srdce, cievy, zlepšuje trávenie, pozitívne ovplyvňuje stav kostí a kĺbov a prispieva k zlepšeniu kvality pokožky, nechtov a vlasov.

 

 

olive oil 968657 340

 

 

Olej proti rakovine
Ľanový olej sa pripravuje lisovaním semienok ľanu. Má špecifickú horkastú chuť. Je vhodný hlavne do studenej kuchyne, ale používa sa aj ako liek proti rakovine.  V kombinácii s tvarohom a ľanovými semienkami úspešne lieči túto chorobu.  Je to jeden z mála olejov, ktorý treba skladovať v chladničke.

Chutné oleje do šalátov
Medzi veľmi chutné oleje patria tekvicový, konopný, orechový, mandľový, či makový.  Konopný olej má príjemnú orieškovú chuť a  je vhodný aj na liečenie pokožky. Tento olej sa nesmie používať na varenie. Tekvicový olej má vysoký obsah zinku a vitamínu B a E. Lieči ľadviny, močové cesty a zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov. Makový olej príjemne vonia a má jemnú chuť po maku. Je vhodný na zlepšenie spánku, má veľa účinných látok, ktoré zlepšujú kvalitu nechtov, kostí a vlasov.

 Na tepelnú úpravu

Výnimočne čistý je avokádový olej, ktorý je chuťovo neutrálny a vyniká atraktívnou farbou. Výhodou je to, že sa neprepaľuje (vydrží aj 260°C). Preto je ideálny na varenie, dusenie, ale dá sa použiť i  na studeno do šalátov a zálievok. Kukuričný olej je ďalším z olejov, ktorý je vhodný na smaženie a vyprážanie. Upravuje tlak a cholesterol a je bez chuti a vône.

 

oil 1062433 340

 

Moderné oleje v kuchyni
Kokosový olej sa stal veľmi populárnou alternatívou v kuchyni. Kuchári pri varení ocenia jeho tepelnú stálosť. Neprepaľuje sa a jedlu dodáva špecifickú chuť a vôňu. Pôsobí ako prírodné antibiotikum, používa sa pri redukčnej diéte a lieči štítnu žľazu. Modernou variantov olejov je ryžový olej. Jemne ryžová, nevýrazná až neutrálna chuť so svetlo hnedou farbou je pre tento olej typická. Neovplyvňuje chuť pripravovaných pokrmov.  Používa sa na smaženie, pečenie, ale aj na studenú kuchyňu a prípravu šalátov.

 

coconut oil 2535272 340

 

Na šaláty
Na studenú kuchyňu sú ideálne iba panenské oleje lisované za studena. Takéto oleje liečia a svojou kvalitou a chuťou dodajú jedlu pravú chuť. Na tepelné spracovanie môžete použiť kokosový olej, ryžový, slnečnicový, či repkový.

Na pečeň bodliak a ostropestrec

Jedným z najlepších olejov na pečeň a trávenie je olej z ostropestreca mariánskeho a bodliaka. Bodliakový sa hodí i do studených jedál a šalátov. Tepelnou úpravou sa ničia jeho účinky.

 

 

 

Text: LD
Foto: Pixabay