Krásny pocit z vína a potešenie v každej príležitosti. Takýmito pohnútkami sa riadi pri výrobe vína Peter Podola.

 

motiv 2 2

 

Mať veľké ciele, svoj osobitý vlastný štýl a do tradičného vinárstva vniesť moderné technológie. Vinársky dom Petra Podolu stavia na týchto základoch svoju pestrú produkciu vín. Peter Podola je majiteľom, pivničným majstrom, no najmä dušou rodinného vinárstva v Kopčanoch pri Holíči.

Prvopočiatky jeho vinárskeho majstrovstva majú korene v predchádzajúcich skúsenostiach generácií rodiny z okolia moravských Valtíc. V roku 2000 vinárstvo investovalo do podstatnej technologickej obnovy. Za cieľ si stanovilo vybudovať prémiové vinárstvo so schopnosťou naplniť očakávania náročných zákazníkov.

 

Alibernet

 

Dnes sú vína vinárstva v Kopčanoch na Záhorí takmer všetky výberové, prívlastkové s osobitým charakterom, ktoré si získali výbornú povesť a sú vyhľadávané medzi odborníkmi. Ročná produkcia vinárstva predstavuje približne 96 tisíc fliaš. Charakteristická je pestrá ponuka vín.

„V ponuke máme takmer 30 druhov vín. Štýlom od ľahkých až po plné bohaté vína. Vína biele, ružové, červené, suché, až slnkom obdarené sladké. Pravidelne sa umiestňujeme na popredných miestach nominačných konkurzov s oceneniami a titulmi: Kráľ malokarpatských vín, Šampión Agrovíno Nitra, Zlatá medaila Tirnávia, Šampión Víno show Bojnice, MUVINA Prešov, VinFest Vinica,“ poukázal na úspechy produkcie vinárstva Peter Podola.

 

Breslava

 

Výrobca z Kopčian si zakladá na výberovej kvalite vstupujúceho hrozna do vinifikácie. Hrozno prevažne pochádza z regiónov Strekova a Mužle na východe Podunajskej nížiny od dlhodobých pestovateľov.

Výberové strapce hrozna z viníc Mužle sú výnimočné vysokov cukornatosťou, schopnosťou tvoriť cibéby, skoncentrovať úžasné spektrum sviežich vôní a chutí bielych a modrých odrôd do buketu vína. Vínu vniesli nezameniteľný charakter.

 

Cabernet Sauvignon vyber z hroznu

 

Cabernet Sauvignon

chardonnay

muskat moravsky

palava

Sauvignon

tramin cerveny

 

Veltlinske zelene

Text: BK

Foto: Vinársky dom Petra Podolu

Viac na: www.podola.sk