Fotka Víno Vajnory.

Vajnory patria stáročia ku krajom s vynikajúcim vínom, o čom svedčí aj písomný záznam z roku 1208, kedy bola obec nazývaná „Zeuleus“, čiže Vinné. Výroba vína pod Poľnohospodárskym družstvom Vajnory sa traduje od roku 1949. 

 

Fotka Víno Vajnory.

 

Slovenské viniče
Vajnorské vína sú vyrábané výhradne z hrozna dopestovaného na vlastných vinohradoch rozprestierajúcich sa na juhovýchodných svahoch Malých Karpát. Dnes spoločnosť PD Vajnory  pestuje vinič na ploche 132 ha.


Kvalita z minimálnym množstvom chémie
V roku 1998 bol realizovaný projekt, vďaka ktorému sa vybudovala moderná technológia na spracovanie hrozna a na výrobu vysokokvalitných vín. Najväčšia prednosť vín z produkcie PD Vajnory je používanie minimálnej chemickej konzervácie, ktorú umožňujú špičkové filtračné zariadenia. Spoločnosť sa drží spodnej hranice zákona.

 

Fotka Víno Vajnory.

 

Poprední výrobcovia vína
Ročná produkcia vína predstavuje v priemere 450 000 litrov vína, čím sa PD Vajnory zaraďuje k popredným tradičným slovenským výrobcom vína.

 

Fotka Víno Vajnory.

 

Prestížne ocenenia
Spoločnosť získala viaceré ocenenia za kvalitné a lahodné vína. Spoločnosť sa každoročne zúčastňujeme na množstve populárnych výstav a súťaží, odkiaľ si pravidelne odnáša tie najvyššie ocenenia a medaile.

 

 

Veľký výber kvalitných i netradičných vín
Z bielych odrôd nájdete v našich viniciach Veltlínske zelené, Rizling Rýnsky, Rizling vlašský, Feteasca regala, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau, Chardonnay, Silvánske zelené, Muškát Ottonel či Iršai Oliver. Z modrých odrôd Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet, Rulandské modré, a Syrah. Okrem tradičných bielych a červených vín máme v ponuke aj výnimočné vína s vlastnými príbehmi. Niektoré z nich nechali dozrieť v barikových sudoch, iné namiešali tak, aby ich pitie pôsobilo na všetky vaše zmysly a mohli sa pritom preniesť priamo do prírody i našich viníc. Jedinečným vínom z produkcie PD Vajnory je víno Šyrák rosé, víno z odrody Syrah, ktorú na Slovensku nepestuje takmer nik. Po úspešnej skúške výroby „Frizzanté“ z vín Muškát Ottonel, Iršai Oliver a Šyrák, sa PD Vajnory každý rok snažia priniesť pre vás tento perlivý mok z niektorej z daných aromatických odrôd.

 Fotka Víno Vajnory.

 

S VínoVajnory sa je skrátka vždy na čo tešiť. Vyberte si z pestrej ponuky.

 

 

Text a foto: PD Vajnory

Upravila: Lenka Drgoncová

Viac na :www.vinovajnory.sk