.

Chutná a zdraviu prospešná kombinácia čokolády Acticoa a mrazom sušeného ovocia. 

Jednou z najkvalitnejších čokolád na trhu je švajčiarska čokoláda Acticoa. Jej príbeh začala písať spoločnosť Barry Callebaut, ktorá hľadala spôsob, ako uchovať pri spracovaní kakaových bôbov čo najvyšší podiel prirodzene sa vyskytujúcich flavonoidov. Po siedmich rokoch intenzívneho výskumu a vývoja, tak vznikla Acticoa. Značka Brix - Grown for flavour spojila túto jedinečnú čokoládu a prémiové mrazom sušené ovocie, čím vznikla chutná i zdravá potravina, ktorá na trhu nemá obdobu.

BrixChocoNew 71 1

Zdravie v čokoláde Acticoa
Kakaové bôby obsahujú vysoký podiel flavonoidov, ktoré majú výrazný pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Ich liečivú silu poznali už Aztékovia a Mayovia. Vyrábali z nich “kakaový” nápoj, ktorý používali ako liek na rôzne druhy chorôb. Správnosť ich liečby potvrdila aj moderná medicína. V kombinácii so zdravým životným štýlom a vyváženou stravou, flavonoidy z kakaových bôbov výrazne prispievajú k prevencii voči kardiovaskulárnym ochoreniam, pomáhajú elasticite ciev a správnemu prietoku krvi. Postačí denná konzumácia 200 mg kakaových flavonoidov obsiahnutých v 12 g čokolády Acticoa, ktorú si vychutnáte  doslova “celým srdcom”.

 

acticoa Brix

 

Značka Brix - Grown for flavour prišla s myšlienkou jedinečného produktu. Lyofilizované ovocie, maliny a jahody, spojila s čokoládou Acticoa, čím vytvorila chuťovú i vitamínovú bombu. Mrazom sušené ovocie si zachováva všetky nutričné hodnoty čerstvého zrelého ovocia a je takmer identické s pôvodnou surovinou, keďže si zachováva farbu, chuť, arómu a veľkosť. Samotné maliny obsahujú tiež vysoký počet flavonoidov. Tie okrem prevencie kardiovaskulárnych ochorení priaznivo vplývajú aj na činnosť mozgu. Už jedna hrsť dokáže zlepšiť pozornosť a zároveň postupne upravuje aj pamäť. Keď maškrtiť, tak prečo nie zdravo?

 

Fotka Brix - Grown for flavour.

 

Barry Callebaut - tvorca jedinečnej čokolády
Spoločnosť Barry Callebaut realizovala 18 klinických štúdií počas 7 rokov v 9 krajinách (zúčastnilo sa cca 500 dospelých), pričom viac ako 50 nezávislých štúdií potvrdilo pozitívne účinky kakaových flavonoidov na ľudský organizmus. Barry Callebaut je švajčiarska firma, ktorá vznikla spojením belgickej spoločnosti Callebaut a francúzskej spoločnosti Cacao Barry. V súčasnosti patrí medzi najväčších spracovateľov kakaa na svete.

 

Fotka Brix - Grown for flavour.

 

Acticou ocenili aj profesionáli
Spoločnosť vlastniaca značku Brix získala v októbri 2018 na veľtrhu For Gastro & Hotel Expo v Prahe 1. cenu Grand Prix v kategórii Jedlo a nápoje. Ocenenie získala práve kolekcia mrazom sušeného ovocia v švajčiarskej čokoláde Acticoa. Nebolo to prvé ocenenie v tomto roku. V januári získala spoločnosť vlastniaca značku Brix ocenenie Danubius Gastro 2018. Toto ocenenie získala takmer presne po roku svojej existencie.

 

Fotka Brix - Grown for flavour.


Brix – Grown for flavour ponúka prémiové naturálne produkty z kontinentálneho ovocia i v kombinácii s čokoládou. Využíva vysoko sofistikované technológie kvôli zachovaniu a ochrane originálnej chute a kvality produktov. Spĺňa štandardy RAW a GMO FREE, je vhodné i pre vegánov, celiatikov, gurmánov a všetkých spotrebiteľov, ktorí hľadajú kvalitné výrobky a zároveň plnohodnotný chuťový zážitok z poctivej a zdravej potraviny.

Na uplatnenie zľavy 10% v e-shope na www.brixproducts.com zadajte kód ACTICOA10.

 

Text a foto: Brix - Grown for flavour

Viac na: www.brixproducts.com