20. september 2018 bol deň, keď v našom parlamente a aj v médiách bolo o čom debatovať. Na programe bolo schvaľovanie zákona o možnosti vyrábať vlastné destiláty doma a to legálne.

 

medovec 1


A hlavne včelári týmto zákonom (Zákon č. 467/2002) dostali bonus navyše. Doposiaľ platilo, že v režime pestovateľskej pálenice bolo možné vypáliť destilát iba z ovocia. Práve táto novela zákona priniesla aj zmenu, lebo medzi suroviny na výrobu destilátu sa dostal aj med. Samozrejme že med je na spracovanie v pálenici príliš hustá surovina, ale slovenský včelári veľmi dobre vedia, že si z neho môžu urobiť vlastnú medovinu a tá sa už v pálenici spracovať dá. Určite sa niektorý z vás  s takýmto destilátom už aj stretli a preto je dobré , že sa táto výroba dá zlegalizovať, ale stále ide  skôr o raritu. Vo svete nie je vôbec bežné vyrábať destilát z medoviny.

Na Slovensku však je firma, ktorá destilát z medoviny už vyrába. Takýto destilát sa volá MEDOVEC a jeho jediným výrobcom je malá rodinná firma TOMKA v Nitre. Spýtali sme sa priamo výrobcu, čo na túto zmenu hovoria oni.

 

medovec 3

 

„MEDOVEC, ako destilát z medoviny vyrábame už niekoľko rokov. Pôvodne bola naším jediným produktom Tradičná Slovenská medovina, ktorá dozrieva v pivniciach v dubových sudoch. Táto tradičná technológia je dnes pre svoju ekonomickú a technologickú náročnosť len málo používaná . Pri dozrievaní a čírení medoviny v sude dochádza k usadzovaniu kalov, ktoré nie sú vhodné pre spracovanie na kvalitnú medovinu. Tieto medovinové kaly sa zberajú a to je vlastne surovina, ktorá ide do pálenice na následnú destiláciu. Samozrejme, že doteraz to mohlo prebiehať iba v režime komerčnej destilácie, preto že náš výrobok musel byť pred distribúciou okolkovaný. Novela zákona umožní takýto destilát z menej kvalitnej medoviny vyrábať vlastne každému. My nie sme veľký výrobcovia destilátu a preto ako pozitívum v tom vidím to, že časom sa z MEDOVCA stane špeciálny, ale ľudový nápoj, typický práve pre Slovensko.“ Dizajn fľaše s názvom ,,MEDOVEC" originál je naozaj lákavý a dáva tušiť, že aj obsah bude výnimočný. Ako by ste charakterizovali tento produkt.

medovec 2 MEDOVEC originál je destilát so 45% obsahom alkoholu. Jeho vôňa nezaprie medový pôvod. Aj v pálenici to pri výrobe cítiť. Svojou chuťou väčšinou prekvapí, lebo nie je sladký. To čo sa vo svete robí bežne, že do nejakého liehu sa pridajú bylinky a med, čoho výsledkom je viac-menej sladký nápoj, to nie je MEDOVEC. MEDOVEC musí byť vypálený zo sladkej, tradičnej medoviny. Destiláciou vznikne nápoj, ktorý má svoju typickú chuť a farbu a je číry. My ho dávame ešte do dubových sudov kde dozreje, zmení farbu a chuť sa obohatí o tóny dubového dreva. Takéto destiláty sú vhodné ako doplnok k cigarám, fajkám a vôbec ku chvíľam, ktoré si chce človek s pôžitkom vychutnať.“

Tak sa zdá, že zákon ktorý okrem toho, že pozitívne reaguje na realitu a dáva možnosť zlegalizovať domáce pálenice, prináša aj obohatenie ponuky pre ozajstných gurmánov. Nie každý uvíta prezentáciu Slovenska cez alkohol, ale asi netreba ísť hlavou proti tradíciám. Mnoho turistov vyhľadáva regionálne špeciality a MEDOVEC môže byť naozaj tou Slovenskou.

 

Text a foto: Múzeum medoviny, Mgr. Bronislav Tomka

Viac na: www.tradicnamedovina.sk