Ochutnajte Tatry a doprajte si zážitok aj mimo turistických chodníkov a za každého počasia. Aj taká je hlavná myšlienka a poslanie nového projektu Taste of Tatry. V tejto chvíli projekt spája desať gastronomických rodinných podnikov v našich veľhorách.

 

taste of tatry 1

 

Táto zostava vznikla 1. januára 2021 na základe hodnotenia klientov a hostí reštaurácií, ale aj na základe celkového mena podniku a vzájomného posudzovania kvality. Každá prevádzka je niečím jedinečná, ponúka iný zážitok, iný štýl gastronómie, každá má odlišnú atmosféru. Ale všetky navzájom spája láska k jedlu a túžba poskytovať kvalitné služby.

Prezidentom združenia Taste of Tatry je Vlado Mikolaj, ktorý nám v rozhovore priblížil celkové fungovanie a ciele tohto zaujímavého projektu.

Môžete nám prosím predstaviť projekt Taste of Tatry?

Sme združenie desiatich reštaurácií v Starom Smokovci. Počas korony sme nemali až tak veľa práce, a tak sme vymysleli, že bude pre budúcnosť lepšie navzájom spolupracovať ako súperiť ...

Čo by mali spĺňať reštaurácie, ktoré sú alebo chcú byť členmi vášho zoskupenia?

Všetky zapojené reštaurácie sú rodinné podniky a našou snahou je zmeniť pohľad turistov na gastronómiu v Tatrách. Dbáme na kvalitné lokálne suroviny, bezodpadové hospodárstvo, kvalitu jedál, profesionálny personál a nepremrštené ceny. Ďalší potencionálni členovia by mali zastávať podobné hodnoty.

Čo prinesie projekt bežnému zákazníkovi? Záruku kvality, unikátnosť, tradičné jedlá či zodpovedajúci pomer ceny a kvality?

Nálepka ToT na dverách každého člena nesie známku kvality a už spomínaných hodnôt. Posudzovanie členov bude prísne, ak niekto zaostane, bude zo združenia vylúčený.

 

taste of tatry

 

Okrem gastronómie máte v hlave aj viac nápadov na rozšírenie aktivít projektu, prezradíte niektoré?

Radi by sme postupne do združenia pridali kaviarne, čajovne a ďalšie turistické atrakcie, ktoré budú ochotne spolupracovať a zvyšovať kvalitu služieb v Tatrách. Takisto máme v pláne oživiť Tatry kultúrnymi akciami, nie však hlučnými koncertami v noci, ale divadelnými, hudobnými, či inými súťažnými akciami.

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Reštaurácia Centrál, Vysoké Tatry