V nedávno navrhnutom balíku opatrení Vládou SR, nazvaný ako lex korona, ktoré majú podnikateľom uľahčiť fungovanie v momentálnom krízovom období sa má prerokovávať a schvaľovať návrh možnosti zrušenia gastrolístkov a poskytovania financií za obedy pre zamestnávateľov.
 

gastro 0

 

Podnikatelia, ktorí svojim zamestnancom musia gastrolístky poskytovať, túto možnosť výberu predbežne vítajú. Evidencia gastrolístkov je náročnou byrokratickou záležitosťou a navyše je pre nich záťažou platiť vysoké poplatky vydavateľom stravných lístkov alebo elektronických dobíjacích stravovacích kariet.

Pre a proti

Niektorí prevádzkovatelia reštaurácií sa obávajú, že by to pre nich mohlo byť likvidačné. Obedové menu, ktoré pripravujú, si v prevažnej väčšine u nich objednávajú ľudia, ktorí platia stravovacími poukážkami. V prípade, že by tieto osoby dostali namiesto poukážok hotovosť, je predpoklad, že by peniaze využili iným spôsobom a obed nahradili lacnejšou alternatívou stravy.

Podľa výsledkov prieskumu agentúry 2Muse sa 41% ľudí, ktorí dnes dostávajú gastrolístky vyjadrilo, že by v prípade obdržania financií, tieto na obed alebo nákup potravín nevyužili, použili by ich na splatenie dôležitých výdavkov v domácnosti alebo na šetrenie.

 

gastro 4

 

Zostávajúcich 59% respondentov však uvádza, že obedovať musia s lístkami alebo bez, a tak či tak by peniaze určené na jedlo využili na nákup obedového menu alebo potravín.

My sme zisťovali, ako vidia túto problematiku prevádzkovatelia niektorých reštaurácií na Slovensku, a zamestnanci, ktorí zatiaľ využívajú a poberajú gastrolístky od svojich zamestnávateľov.

 

gastro 3

 

Ing. Ivan Melicháč, Hotely Plus, a. s., Bratislava

Na návštevnosť našej prevádzky by zrušenie gastrolístkov nemalo vôbec žiadny vplyv. Pre nás ako poskytovateľov reštauračných služieb, za ktoré klienti platia gastrolístkami je tento systém absolútne nevýhodný. Platíme za neho poplatky dva krát súkromnej spoločnosti, s čím sa nestotožňujeme a aktivitu zrušenia lístkov do budúcnosti by sme privítali.

Gabriela Borošová, konateľka reštaurácie Dobré Bistro, Košice

U nás sa gastrolístky i platobné gastro karty využívajú veľmi, sú obľúbené, najmä na obedy. Percentuálny odhad zmeny počtu klientely v prípade zrušenia lístkov v tejto chvíli nedokážeme odhadnúť. Máme však vysokú návštevnosť a obľúbenosť reštaurácie, tak verím, že aj keby sa gastrolístky zrušili, budeme aj naďalej mať svoju klientelu.

Adam S., nemenovaná reštaurácia Vysoké Tatry

V našej reštaurácii okrem hotelových hostí obsluhujeme denne množstvo klientov, ktorí platia gastrolístkami. Percentuálne je to možno 20% všetkých klientov. Nemáme však obavu, že by sa nás zrušenie lístkov nejakým výrazným spôsobom dotklo, pretože sme turisticky vyhľadávanou destináciou, ľudia sa k nám na jedlo zastavujú už tradične a budú sa aj vtedy, keď bude platba lístkami nahradená platbou v hotovosti alebo kartou. Poplatky za lístky spoločnostiam, ktoré ich emitujú sú nehorázne, a som rád, že s tým konečne chce niekto urobiť poriadok. Čím skôr sa to zrealizuje, tým lepšie.

Peter Šimon, Pizzeria Župan, Zlaté Moravce

V našej reštaurácii zákazníci využívajú platbu gastro lístkami, ale ma mrzí, že ak sú gastro lístky určené pre ľudí na teplú stravu veľká škoda, že je umožnené platiť s nimi v potravinách. Určite by som bol za zrušenie platieb v potravinách, nech lístky zostanú na podporu gastro segmentu. A ďalšia vec, tie neskutočné ceny na lístkoch 3,83 Eur, 3,85 Eur a podobne, oveľa jednoduchšie by bolo pre personál, keby tie ceny boli zaokrúhlené, ľahšie by sa im s nimi pracovalo, keď je v pizzerii veľa zákazníkov chaos a stres, tieto ceny tomu nepomáhajú. Práca s lístkami je obťažujúca, triedenie podľa sumy, podľa spoločnosti, vypisovanie súpisky, odovzdanie v bezpečnostnej obálke a nakoniec čakať 2-3 týždne na preplatenie, mínus províziu 4-5% zo sumy. Na druhej strane si myslím, že ak by sa zrušili stravné lístky a namiesto toho by zamestnávatelia dali svojim zamestnancom hotovosť, tak by ju určite použili niekde inde.

 

gastro 1

 

Viera, Prievidza

Gastrolístky v mojej práci poberám už viac ako dvadsať rokov. Využívam ich na nákup potravín, pretože do práce si nosím kvôli potravinovej intolerancii vlastné jedlo. Ak by sa lístky nahradili hotovosťou, je mi to úplne jedno, nakúpiť si potraviny musím v každom prípade.

Ľuboš, Nitra

Pracujem vo veľkej spoločnosti, kde nám dali na výber možnosť stravovania sa vo firemnej jedálni alebo možnosť dostávania gastrolístkov. Beriem si lístky, pretože pracujem na zmeny, v noci sa mi jesť nežiada a pri popoludňajšej zmene nepotrebujem teplú stravu. Lístky dávam mame, ktorá mi jedlo pripravuje. Ak by som jej dal namiesto lístkov peniaze, myslím, že sa poteší ešte viac.

Anna, Poprad

Pracujem po škole ešte len šiesty mesiac a stravovať sa chodíme s kolegami do neďalekej reštaurácie pri firme. Platíme samozrejme lístkami, a ja som s týmto riešením spokojná. Rozmýšľam, či by peniaze niečo zmenili v mojom stravovaní, ale zrejme nie, možno občas by som uprednostnila kúpu niečoho namiesto jedla, ale skôr výnimočne.

Pripravila: Petra Adamcová

Prečítajte si tiež: Športy, ktoré by ste v lete mali skúsiť

letne sporty floatfit