Vynikajúce herecké obsadenie, pútavý príbeh a mnohé ďalšie prvky filmovej produkcie dokážu z filmu urobiť kultový kúsok. Jedným z takýchto momentov je aj scéna, miesto, kde sa príbeh odohráva. Hovorí sa, že ak sa scéna vydarí, je považovaná za jednu z hlavných „postáv“ celého filmu.

 

hotel film uvod 2

Foto: Hotel Plaza

 

Prinášame vám fotky a informácie o niekoľkých slávnych hoteloch, ktoré sa stali kulisou i dejiskom nemenej slávnych filmov. Spomeniete si na niektoré?

Mountain Lake Lodge, Virgínia, USA
Hriešny tanec, 1987

Americká tanečná klasika z roku 1987, kde sa Baby stretla na dovolenke s Johnym, sa vo filme prezentovala ako dovolenková destinácia v Catskills. V realite sa nakrúcanie filmu odohrávalo v americkom štáte Virgina, v rezorte Mountain Lake Lodge, v mestečku Pembroke. Kabíny situované uprostred prírody, krásne výhľady i filmová nostalgia a pravidelné víkendy venované filmu Hriešny tanec vás vrátia späť v spomienkach na koniec 80-tych rokov minulého storočia.

 

hotel mountain

Foto: Mountain Lake Lodge

 

Jumeirah Zabeel Saray, Dubaj, Spojené arabské emiráty
Mission Impossible: Ghost Protocol, 2011

Ako kľúčový herecký výkon Toma Cruisa z filmu Mission Impossible, Ghost Protocol si automaticky mnohí z nás vybavia jeho nebezpečný výstup na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa. Okrem toho sa však vo filme do popredia dostáva aj luxusný hotel Jumeirah Zabeel Saray. Objekt sa nachádza v súkromnom úseku palmy Jumeirah, má deväť reštaurácii, kúpele, 24-hodinovú službu komorníka v kráľovských rezidenciách a ďalšie nadštandardné služby podľa požiadaviek klienta.

 

hotel jumeirah

Foto: Hotel Jumeirah Zaabel Saray

 

Beverly Wilshire, Los Angeles, USA
Pretty Woman, 1990

Pôsobivá stavba hotela Beverly Wilshire v rokokovom architektonickom štýle bola postavená v roku 1928 v Los Angeles. V roku 1990 sa stáva hotelový strešný apartmán dočasným domovom Julie Roberts a Richarda Gera vo filme Pretty Woman. Aj dnes, v hoteli patriacom sieti Four Seasons, ponúkajú hosťom špeciálny romantický balíček nazvaný Pretty Woman, ktorého súčasťou je okrem ubytovania v luxusnom apartmáne aj bublinkový kúpeľ so šampanským, jahodami a službami komorníka.

 

hotel beverly wilshire

Foto: Hotel Beverly Wilshire

 

Sahara Palace Marrakech Hotel, Maroko
Sex v meste 2, 2010

V druhej časti filmu Sex v meste hovorí Samantha, že vezme svoje kamarátky na služobnú cestu do Abú Dhabí. V skutočnosti sa ale štvorica žien ocitá v Maroku. Ubytované sú v kráľovskom apartmáne honosného hotela Sahara Palace Marrakech Marrakesh v Palmeraie s krásnym výhľadom na pohorie Atlas.

 

hotel sahara palace

Foto: Hotel Sahara Palace, Marakesh

 

Hotel Plaza, New York, USA
Sám doma 2: Stratený v New Yorku, 1992

Pompézny hotel Plaza, ktorý neodmysliteľne patrí k panoráme New Yorku po prvý krát debutoval vo filme Alfreda Hitchcocka North by Northwest a jeho kulisy sa tiež objavili vo filmoch Veľký Gatsby, Vôňa ženy, Krokodíl Dundee II a mnohých iných. Ústredným motívom bol hotel v rodinnej komédii Sám doma 2, kde po tom, čo Macauley Culkin v úlohe Kevina nasadne na nesprávne lietadlo a ubytuje sa v hoteli Plaza, kde je strojcom viacerých úsmevných situácií.

 

hotel plaza

Foto: Hotel Plaza, New York

 

Hotel Danieli, Benátky, Taliansko
Cudzinec, 2010

Tento palácový päťhviezdičkový hotel postavený v 14. storočí v talianskych Benátkach je považovaný za jeden z najluxusnejších ubytovaní v meste. V hoteli strávili niekoľko romantických dní v roku 2010 aj hlavní hrdinovia filmu Cudzinec , Angelina Jolie a Johny Depp.

 

hotel danieli

Foto: Hotel Danieli

 

Pripravila: Petra Adamcová