Konečne to vyzerá tak, že leto tu už bude čoskoro. Po dlhom období, ktoré sme zväčša trávili v interiéroch našich kancelárií a domovov, sa už každý z nás teší na posedenie v parkoch, aktivity v prírode, športovanie či starostlivosť o záhradku. O tom, aké aktivity preferujeme vo voľnom čase a čo s prichádzajúcim slnečným počasím robíme najradšej, som zisťovala v okruhu mojich kolegov, známych aj v štatistických prieskumoch.

 

zakulisie media st uvod

 

Pobyt v prírode patrí medzi tri najobľúbenejšie aktivity dospelých i detí. A nezáleží na tom, či v prírode športujeme, prechádzame sa alebo len tak pasívne oddychujeme. Načerpať energiu zo zelene, psychicky si oddýchnuť, prísť na iné myšlienky, ale sa aj fyzicky vyčerpať, sú hlavné ciele našich potuliek v horách, pri vodných plochách a v parkoch. Inou kategóriou oddychujúcich sú milovníci kultúry a tzv. rušnejších „city breakov“. Posedenie v záhradkách reštaurácií, návštevy múzeí, kultúrnych podujatí, poznávanie historických a kultúrnych pamiatok sú vyhľadávané činnosti, o ktoré ľudia v období po pandémii túžia ešte viac ako v minulom období. A potom sú tu tí, ktorí si užívajú prítomnosť vo svojich záhradách, chatách a chalupách. Zveľaďovanie a starostlivosť o ne napĺňa najmä staršiu generáciu pocitom spokojnosti a zmysluplnosti.

A aby sme všeobecným štatistikám pridali punc osobných skúseností, pozývame vás na návštevu do trenčianskej redakcie vydavateľstva MEDIA ST, kde každá z nás prezradila, čo po práci a vo voľnom čase robí najradšej.

Marcela Vachová, obchodná riaditeľka

Každú voľnú chvíľu, či už popoludní alebo počas víkendov trávim v prírode. Máme mladého a aktívneho psíka Huntera, takže aktívni musíme byť aj my. A má to samozrejme kladné stránky, človek na čerstvom vzduchu a v zeleni načerpá pozitívnu energiu a príde na iné myšlienky.

 

zakulisie Marcela Vachova 1 zakulisie Marcela Vachova 2

 Foto: Marcela Vachová

Lýdia Kováčová, Média manažér

Momentálne všetok svoj voľný čas maximálne venujem rodinke, asi najviac sa snažíme s mužom byť v prírode či už u mojej babky, ktorá žije mimo "civilizácie" na lazoch za Valaskou Belou alebo sa skrátka vyberieme na Brezinu, kde všetka tá krása kvitnúcej zelene nenechá chladného asi nikoho. Jar je moje najobľúbenejšie ročné obdobie.

 

zakulisie lydia kovacova 2 zakulisie lydia kovacova 1

Foto: Lýdia Kováčová

Alexandra Kosová, Média manažér

Jar je pre mňa ročné obdobie, ktoré ma asi najviac nabíja energiou. Celý rok trávime viac -menej vonku v prírode, pretože máme to šťastie žiť na lazoch/kopaniciach a užívať si každé ročné obdobie naplno... No vôňa jari a kvitnúce lúky sú pre nás nezameniteľné. Voľné chvíle teda venujeme prechádzkam po okolitých lúkach a lesoch, čo je doslova psychická očista a pri každej prechádzke si vždy môžem s hrdosťou povedať: "Ako je tu krásne".

 

 zakulisie saska kosova 1  zakulisie saska kosova 3

Foto: Alexandra Kosová

Ivana Ftoreková, Média manažér

Srdcovkou pre mňa a moju rodinu je tráviť voľné chvíle v našej drevenici vo Važci. Veľa vecí si tam robíme svojpomocne, teší nás to a napĺňa. Napríklad sme si s manželom zrepasovali krb, kde grilujeme i opekáme. A výhľad na okolité končiare Nízkych a Vysokých Tatier je tu na nezaplatenie.

 

zakulisie Ivana ftorekova 1 zakulisie Ivana ftorekova 2

 Foto: Ivana Ftoreková

Petra Adamcová, redaktorka

Ak by som si mohla vybrať, celý rok by som si želala len horúce jarné a letné dni. Preto pri prvých lúčoch slnka, presúvame svoje aktivity do exteriéru a prírody. Máme to šťastie, že hoci bývame v centre mesta, máme rodinný dom so záhradkou. Tu trávime čas najradšej, pri oddychu, grilovaní, hraní sa so synom, ale aj pri pozorovaní hmyzu, vtákov i drobných prácach v záhradke.

 

zakulisie petra adamcova 2 zakulisie petra adamcova 1

 Foto: Petra Adamcová

Pripravila: Petra Adamcová