Zimná sezóna láka k aktívnemu prežitiu dovolenky na zjazdovkách. Podľa čoho vybrať tú správnu pánsku zimnú bundu? V tomto článku zistíte, na čo si dať pri nákupe pozor. Zároveň vám ponúkneme hneď tri najobľúbenejšie bundy podľa Heureky.

 

lyziarska bunda 1

 

Ako vybrať lyžiarsku bundu?

Pri výbere pánskej zimnej bundy sa zamerajte na jej pohodlnosť, funkčnosť, hmotnosť a typ použitého materiálu. Oblečenie na lyže by malo byť najmä odolné proti vlhkosti – tento parameter označuje vodný stĺpec. Bundy do snehu by mali mať vodný stĺpec aspoň 3 000 mm, prípadne 5 000 mm a viac. Vode dobre odoláva syntetika, vďaka ktorej tiež odev menej váži menej a rýchlejšie schne. Naopak prírodné materiály, ako je vlna a perie, poskytujú tepelný komfort, no sú ťažšie a viac nasiaknu vlhkosť. Ďalej môže mať bunda špeciálnu termoizolačnú vrstvu (microfleece, vlna apod.), ktorá vás ochráni proti chladu. Zaujímajte sa aj o praktické doplnky, ktoré zvýšia váš komfort na svahu – protisnehové manžety, vodeodolné švy, praktické vrecká a ďalšie.

Voľba 1 – LOAP IRED

Pánska zimná bunda LOAP IRED je na športovanie vhodná vďaka vodoodpudivej úprave. Vrchný materiál bundy (kartáčový fleece) ponúka nižšiu hmotnosť odevu a zároveň na dotyk príjemnú vrstvu. Výplň Polytherm vás veľmi rýchlo zahreje aj v nehostinných podmienkach. Špeciálne raglánové rukávy vám umožnia širší rozsah pohybu, a tak budete na svahu svišťať ako profesionál.

Voľba 2 – Kilpi Asimetrix

Na lyžiarsku bundu Kilpi Asimetrix boli použité špičkové materiály, ktoré zaisťujú jej skvelé vlastnosti. Vodeodolnosť meraná vodným stĺpcom dosahuje úctyhodných 20 000 mm, takže vás pred dažďom a snehom dokonalo ochráni. Ďalej je bunda zabezpečená podlepenými švami, vodeodolnými zipsami, manžetami a snehovým pásom. Materiál je priedušný a elastický. Asymetrické umiestnenie zipsu a farebných prvkom bunde dodávajú štýlový look.

Voľba 3 – Kilpi TITAN-M

Modrá bunda Kilpi TITAN-M, ktorá váži len 900 g, disponuje vodeodolným a priedušným materiálom s membránou. Podlepené švy a snehový pás pri nosení na zjazdovke zvyšujú komfort. Vďaka elastickým manžetám v rukávoch, ktoré majú dieru na palec, vám nebude zima. Odnímateľná kapucňa vás potom ochráni aj proti sneženiu. Nastaviteľný spodný lem zaistí, že bunda padne ako uliata aj netypickým konfekčným veľkostiam.

Funkčná lyžiarska bunda vás ochráni

Pri výbere ideálnej zimnej bundy na zjazdovku sa zaujímajte o jej funkčné vlastnosti, vodeodolnosť a pohodlnosť. Komfort vám zaistia špeciálne vychytávky do zimného obdobia, ktoré majiteľa ochránia pred prenikaním vlhkosti a snehu (manžety, pásy, odolné švy a pod.) nezabudnite tiež na dostatok vreciek. S kvalitnou bundou budete v suchu a teple, a navyše získate povesť najštýlovejšieho lyžiara na svahu.

Zdroj obrázku: lassedesignen / Shutterstock.com