Trávili ste Silvestra doma či v zahraničí? Ak vám už chýba cestovanie alebo aspoň krátky výlet, poradíme vám, kam sa oplatí vycestovať v januári. Či už hľadáte slnečné lúče, zimnú rozprávkovú krajinu alebo neobjavené dobrodružné miesta.

Levi, Fínsko

Každý milovník zimy by mal navštíviť fínske Levi a jeho okolie. Mesto je dejiskom svetových lyžiarskych súťaží, takže o športové vyžitie máte zaručene postarané. Okrem typických aktivít si môžete vyskúšať bobovanie, sánkovanie či psie či sobie záprahy a večer si dopriať luxusné spa a prvotriedne služby. Ubytovať sa navyše môžete v čarovných iglu priamo v lese, kde si môžete vychutnať čarovnú zimnú prírodu.

title

 

Kapské mesto, JAR

Kapské mesto je veľmi vďačná lokalita pre všetkých Slovákov a Čechov. Z Viedne sa tam dopravíte priamym letom a ceny sú maximálne výhodné. Ponuka hotelov a Airbnb je bohatá a každý si v nej príde na svoje. Samotné mesto a jeho okolie stojí za objavovanie, ale na svoje si prídu aj surféri a milovníci vodných športov. Ikonická mestská časť Bo-Kaap vás prekvapí svojimi farbami, Stolová hora nádhernými výhľadmi a dva oceány môžete obdivovať ba neďalekej Mys dobrej nádeje.

 

2 

Lanai, Havaj

Havaj je populárnou dovolenkovou destináciou počas celého roka. Ak hľadáte minimum ľudí, nie je to miesto pre vás, avšak ak nedokážete ostrovom odolať, vyberte sa na najmenej obývaný a menej známy Lanai. Očarí vás tu typická dramatická príroda, ktorú tvoria strmé útesy a nádherné výhľady, neaktívne sopky, dažďové lesy a samozrejme pláže s bielym pieskom a masívnymi vlnami. Na ostrove je len jeden 5-hviezdičkový hotel, kde si môžete dopriať rôzne wellness procedúry.

 

3

 

Ak vás článok zaujal, môžete si ho celý prečítať tu.