Tatranské ľadové kráľovstvo vzniklo na Hrebienku už po piaty krát!Tento rok sa ponesie v téme pocta rodine, inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone - Sagrada Familia. Použitých bolo 1440 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 190 ton ľadu a pracovalo sa 300 hodín.

 

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý sa tento rok ponesie v téme pocta rodine, inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone - Sagrada Familia. Samotná bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál a je monumentálnym dielom renomovaného katalánskeho architekta Antonia Gaudího. 

 

c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 027

 

Od 8. decembra si môžete pozrieť túto dominantu prenesenú do ľadového unikátu. O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu sa postaral Adam Bakoš s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1440 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 190 ton ľadu. 

 

csm c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 034 67c5d8130d

 

Novinkou tohto roku je väčší chrám ľadovej baziliky, ktorý sa presunul z pôvodnej 18 metrovej do kupoly o priemere 25 metrov. Tento rok je Tatranský Dóm na Hrebienku o niečo väčší a veľkolepejší. 

 

csm c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 031 57c123deda

 

O tvorbu sklenených vitráží sa postaral sklár a dizajnér, so slovensko-gréckym pôvodom - Achilleas Sdoukos. Jeho umelecký život orientuje na tvorivé hľadanie v magickom materiáli, ktorým je sklo. Už po druhýkrát vytvára do Tatranského ľadového dómu unikátne umelecké diela. Stvárnil ich do ôsmich rozetových okien spracovaných technikou líhaného skla v kombinácii s drahými kovmi a sklárskymi pigmentami. Štyri budú znázorňovať sakrálne motívy a symboly Tatier a ďalšie štyri budú zobrazovať ročné obdobia.

 

Zdroj: TASR, www.regiontatry.sk