16. 02. 2015

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) vo februári 2015 úspešne prezentovala Slovensko na veľtrhu cestovného ruchu Balttour v lotyšskej Rige. Ide o najväčší veľtrh cestovného ruchu v pobaltskom regióne a tento rok ho navštívilo viac ako 30 000 záujemcov o cestovanie z Pobaltia, Ruska a zo Škandinávie. Agentúra zároveň poskytla v rámci národného stánku priestor na prezentáciu šestnástim spoluvystavovateľom.

  

Predstavitelia SACR rokovali so zástupcami leteckej spoločnosti Air Baltic, ktorá prevádzkuje lety z Rigy do Popradu. Linku využívajú cestovatelia z Pobaltia, Ruska aj zo Škandinávie, aby si užili dovolenku na Slovensku. „Slovenská agentúra pre cestovný ruch tak pokračuje pri napĺňaní stratégie zameranej aj na trhy s vysokým potenciálom rastu. Dúfame, že rokovania so spoločnosťou Air Baltic prinesú ďalšie rozšírenie možností pre cestovateľov z celej spádovej oblasti a podarí sa nám tak lepšie sa vyrovnať s poklesom turistov z Ruska a Ukrajiny," povedala generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová. Predstavitelia SACR aj spoluvystavovateľov rokovali so zástupcami pobaltských touroperátorov a cestovných kancelárií o spolupráci pri zvyšovaní počtu návštevníkov z tohto regiónu na Slovensku. „Na základe analýz vnímame Pobaltie ako veľmi perspektívny trh. Slovenské hory sú pre cestovateľov z týchto krajín najbližšou možnosťou na zimnú dovolenku spojenú s lyžovačkou. Návštevníci oceňujú výrazný rozvoj infraštruktúry a stúpajúcu kvalitu služieb," doplnila generálna riaditeľka SACR.

 

baltt tour

 

Možnosť prezentovať sa dostali aj konkrétne destinácie

Slovenská agentúra pre cestovný ruch poskytla v rámci národného stánku priestor na prezentáciu šestnástim spoluvystavovateľom z radov slovenských kúpeľov Piešťany, Lúčky Trenčianske Teplice či Rajecké Teplice a Dudince. So svojou turistickou ponukou sa predstavil aj Žilinský samosprávny kraj, obce Nová Ľubovňa, Liptovský Ján či cestovná kancelária Esprit Travel. Slovenská agentúra pre cestovný ruch zorganizovala pre spoluvystavovateľov prezentáciu pred zástupcami médií a touroperátorov.

 

zdroj: SACR

foto: visitdaugavpils.lv