30. 12. 2014

V blízkosti Bardejovských kúpeľov je po rekonštrukcii opäť k dispozícii verejnosti zdravotno-rehabilitačný chodník. Po rekonštrukcii ponúka v dĺžke jedného kilometra štrnásť stanovíšť, kde sú drevené prekážky, odpočívadlá, informačné tabule a lavičky.

  

Túto Lesnú kyslíkovú dráhu, ako ju nazvali, sprístupnili verejnosti posledný víkend pred Vianocami. Spája zdravý vzduch, prechádzky, pobyt v prírode a je aj dobrým doplnkom k liečebným procedúram na mnohé diagnózy, ktoré sa liečia v Bardejovských Kúpeľoch. Relaxačné a ozdravné pobyty na kyslíkovej dráhe môže absolvovať každý v ľubovoľnom čase.

Až do jesene bola veľká časť drevených cvičebných atrakcií znehodnotená. Vďaka novej investícii sa ich podarilo za krátky čas nanovo vybudovať, rekonštrukciou prešli aj odpočívadlá, informačné tabule, lavičky a koše na odpadky. Kyslíková dráha má na dĺžke jedného kilometra štrnásť stanovíšť, na ktorých sú pripravené relaxačné a pohybové cvičenia. Kyslíková dráha spája príjemnú prechádzku s cvičením, ktoré môže byť rehabilitujúce alebo aj posilňujúce. Cvičebné prvky sa striedajú, zamerané sú na rôzne časti tela, majú rozličnú náročnosť.

 

kyslikova draha

 

zdroj: KOCR Severovýchod Slovenska