Lyžiarska sezóna by mala byť v týchto dňoch v plnom prúde. Počasie však nie je milovníkom zimných športov úplne naklonené, ale v niektorých lokalitách na Slovensku sa už lyžuje. Na webe Top Horeca si zmapujeme jednotlivé slovenské lyžiarske strediská. Dnes začneme Vysokými a Belianskymi Tatrami.

 

lyzovanie uvod

 

Naše najvyššie pohorie ponúka lyžiarom kilometre zjazdových i bežkárskych tratí vo viacerých strediskách. Pod Lomnickým štítom sa nachádza najvyššie položená, najdlhšia a najstrmšia zjazdovka na Slovensku. Prevažná časť tunajších tratí je určená pre mierne až stredne zdatných lyžiarov. V Tatrách sa nachádzajú približne štyri zjazdovky, ktoré sú svojou náročnosťou určené pre lyžiarov expertov. Vo väčších strediskách sú lyžiarske škôlky i kurzy, v ktorých naučia lyžovať deti i dospelých alebo vyladia váš lyžiarsky štýl do dokonalosti.

 

lyzovanie tatry lomnicke sedlo

 

Spolu lyžiarske svahy vo Vysokých a Belianskych Tatrách ponúkajú za ideálnych snehových podmienok 73 zjazdoviek so 79 vlekmi a lanovkami. Pre bežkárov je nepretržite upravovaných 26 kilometrov trás, ktoré sa nachádzajú v stredisku Štrbské Pleso, ale aj v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici. V Belianskych Tatrách je to približne 20 kilometrov trás pre bežecké lyžovanie.

 

lyzovanie tatry strbske

 

Výnimočnosťou lyžiarskeho strediska v Bachledovej doline je jeho prepojenie so skupinou Tatry Super Ski, ktorej súčasťou je 14 lyžiarskych stredísk na Slovensku i v Poľsku. Na jeden lyžiarsky pas je tak možné lyžovať v hociktorom z týchto stredísk.

 

lyzovanie tatry vseobecne

 

Ak je počasie pre lyžiarov ideálne, sezóna v tatranských lyžiarskych strediskách trvá od konca novembra až do začiatku mája. Vo všetkých strediskách nájdete požičovne športových a lyžiarskych potrieb, hotely, reštaurácie, občerstvenia i možnosti relaxácie i zábavy pre dospelých i deti.

Text: Petra Adamcová
Zdroj informácií: Onthesnow.sk, Tatry.sk, Zdiar.sk
Foto: Pixabay