Piešťanské kúpele od dávna tvorili základný pilier slovenského kúpeľníctva. Úspešnosť v liečení chorôb pohybového ústrojenstva a reumatizmu preslávili mesto ďaleko za hranicami Slovenskej a Českej republiky.

Piešťany patrili a patria k najnavštevovanejším kúpeľom u nás, vyvierajú tu termálne pramene s teplotou vody 69° C a vďaka tunajším prírodným danostiam tu vzniká a neustále sa obnovuje jedinečný peloid - liečivé bahno.

 

 

PC260002

 

Avšak tak ako sa menia trendy v móde, technike či kultúre, tak sa menia aj trendy v kúpeľnej liečbe a regenerácii. Budúcnosť každých kúpeľov závisí okrem dosahovania výborných výsledkov liečby aj na pridanej hodnote, ktorú dnes očakáva každý návštevník kúpeľov.

 

 

PC260014


V Piešťanoch sa preto spojila dlhoročná tradícia kúpeľnej liečby s novými diagnostickými metódami a neustálym výskumom a vývojom liečebných metód a postupov. Výsledkom je vysoko špecializovaný individuálny prístup ku každému pacientovi a stanovenie tej najvhodnejšej liečby.

 

P1010004

 

 

Komfortom pre klientov je možnosť absolvovania kúpeľného pobytu v hoteloch priamo prepojených s balneoterapeutickými prevádzkami a termálnymi bazénmi. Hotely Balnea Esplanade, Palace, Grand a Splendid sú troj a štvorhviezdičkové ubytovacie zariadenia, ktorých súčasťou je najmodernejšie a najväčšie centrum pre balneoterapiu a rehabilitáciu s rozlohou 7 tisíc m². Tieto hotely sú situované priamo na kúpeľnom ostrove, uprostred kúpeľného parku s výhľadom na pohorie Považský Inovec a rieku Váh.

 

11b

 

Milovníci top luxusu sa môžu ubytovať v exkluzívnom päťhviezdičkovom hoteli Thermia Palace, ktorý len nedávno otvoril svoje unikátne wellness a relaxačné centrum v secesných priestoroch hotela s rozlohou 1200 m².

Piešťanské kúpele sú tradične ozdravujúcou lokalitou pre ľudí, ktorí potrebujú náročnú liečbu, rehabilitáciu a dlhodobú rekonvalescenciu. Nevylučuje sa to však s tým, že kúpele dnes potrebujú aj ľudia zdraví, ale pracovne vyťažení a pôsobiaci v stresovom prostredí, ktorí si chcú a potrebujú oddýchnuť.

 

19

 

Manažéri, riaditelia, manželské a zamilované páry, mamičky na materskej dovolenke, ľudia bojujúci s nadváhou - pre všetkých je pripravené niečo špeciálne. Relaxačné procedúry a oddychová terapia v Piešťanoch zahŕňa bohatý výber masáží, bazénov s vodnými tryskami, vírivky, sauny, kyslíkovú terapiu, fitnes zóny, exteriérové cvičebné priestory a akupresúrne chodníky. V meste je možné požičať si bicykle, prechádzať sa v parkoch, užívať si miestne podujatia alebo len tak sadnúť si na lavičku a pozorovať padajúce kvapky vo fontáne. Lebo to všetko sa v Piešťanoch dá.

 

Text a foto: Petra Adamcová