Naša krajina je plná krás. Neviete sa rozhodnúť, kde ísť v lete na dovolenku? 

 

tatry 2654834 1280

 

 

Turistika na Slovensku
Slovensko má krásne hory a mnoho turistických chodníčkov, čo predstavuje krajinu plnú krás a prežitých zážitkov. Veľkou výhodou je to, že si vyberie každý, či už rodiny s deťmi, alebo náročný turista. Naplánujte si dovolenku spojenú s turistikou a spoznajte krásy Slovenska. Samozrejmosťou by mala byť vhodná obuv, oblečenie a v lete voda i repelent. Stačí si zadať www.kamnavylet.sk a potom kraj, ktorý plánujete navštíviť. Sami budete prekvapení, koľko krás skrývajú naše hory. Máloktorá krajina je obdarovaná takým množstvom rozmanitých prírodných útvarov. Svojím čarom si vás získajú národné parky, ktoré svojou jedinečnou flórou a faunou dokážu vniesť harmóniu a človek môže krásne zrelaxovať. Najstarším Národným parkom je Tatranský národný park. Nízke Tatry sa môžu pochváliť najrozľahlejším národným parkom NAPANT, ktorého najväčšou atrakciou sú krasové javy s viacerými jaskyňami. Medzi ďalšie krásy sa radí Národný park Slovenský raj s množstvom vodopádov, PIENAP, Národné parky Veľká a Malá Fatra, Slovenský kras, Muránska planina a Poloniny. Spoznať krásny Slovenska stojí zato!

 

slovakia 1950877 340

 

Využite rekreačný poukaz
Aj počas prázdnin máte možnosť využiť rekreačné poukazy. Tento zamestnanecký benefit je aktuálny od 1. 1. 2019. Pokiaľ pracujete vo firme, ktorá má viac ako 50 zamestnancov a ste zamestnaný dlhšie ako 24 mesiacov, máte nárok na dovolenku s príspevkom. O príspevok však musíte požiadať sami. Rezervujte si ubytovanie na Slovensku. Nemusí sa jednať len o hotel. Pokiaľ si chcete užiť romantiku na chate, alebo sa vám viac páči v penzióne, nie je to problém. Dôležité je aby ste si ubytovanie rezervovali aspoň na dve noci.

 

chalet 1685 1280

 

Kúpanie v jazerách a vodné nádrže
Leto láka svojim pobytom pri vode. Slovensko ponúka neskutočné množstvo jazier, vodných nádrží a kúpalísk, kde sa v lete môžete osviežiť. Slovensko vás nesklame! Pri prechádzaní Liptovom nemožno prehliadnuť Liptovskú Maru, ktorá sa radí k najväčším vodným nádržiam na Slovensku. V severnej časti sa zrkadlí hladina Zemplínskej šíravy, kde na jej severnom pobreží vybudovali množstvo turisticko - rekreačných zariadení. Neďaleko Košíc sa nachádza veľké jazero Ružín. Na Orave vás nesklame vodná nádrž Orava, tzv. Oravské more a kúsok od Bratislavy Slnečné jazerá. Zelenou perlou východného Slovenska je Veľká Domaša a na západnom Slovensku si odpočiniete na Sĺňave pri Piešťanoch, či Dubníku na Starej Turej, alebo Zelenej Vode v Novom Meste nad Váhom.

 

nature 3221793 1280

 

Aquaparky, či termálne pramene
Rodiny s deťmi môžu stráviť pobyt v aquaparkoch, najmä kvôli deťom, ktoré majú radi tobogány a iné atrakcie. Aquaparky majú väčšinou aj tú výhodu, že fungujú počas celého roka. V lete sa môžete zabaviť na vonkajších tobogánoch, no v zime si môžete zaplávať v teplom vnútornom bazéne. Medzi najznámejšie aquaparky na Slovensku patria Tatralandia, Thermalpark Šírava, Bešeňová, Podhájska a Aquacity Poprad. Pre milovníkov teplých vôd sú liečivými naše termálne vody. Slovensko je obdarené neskutočným podzemným bohatstvom, ktorého liečivá sila a blahodarné účinky na ľudský organizmus vyvierajú na povrch v podobe početných minerálnych prameňov. Liečebné kúpele na Slovensku patria medzi najstaršie a najkvalitnejšie v strednej Európe. Liečivé benefity termálnych kúpeľov si naplno užijete vďaka pobytom v Podhájskej, Piešťanoch, Bojniciach, Bardejove, Lúčkach, Ľubovni, Veľkom Mederi, či iných lokalitách Slovenska. Za skvelé ceny sa tešte na skvelý servis a super zážitky.

 

kdoe

 

 

Pre milovníkov histórie, pamiatok, kostolov, alebo jednoducho celej kultúry ponúka Slovensko pomerne široký výber zo Svetového dedičstva. Nejde však len o kultúru, máme aj prírodné dedičstvo, ktoré je súčasťou UNESCA.

 

 

 

Text: Lenka Drgoncová

Foto: pixabay