Český Krumlov je patrí medzi najkrajšie mestá na svete. Napriek tomu, že samotné mesto má len okolo 14 000 obyvateľov, ročne ho navštívi skoro 2 milióny turistov. Už viac ako 25 rokov je jeho historické centrum je zapísané do zoznamu pamiatok UNESCO. Nie je mnoho zážitkov porovnateľných s prechádzkou v centre mesta, ktoré je v tvare slzy a zo všetkých strán obklopené riekou Vltava. Chcete vedieť za akými pamiatkami najčastejšie jazdia turisti?


1) Hrad a zámok Českého Krumlova

Krumlovský zámok je druhým najväčším zámkom v Českej republike, po Pražskom hrade. Návštevníkom ponúka osem okruhov, plných umenia, histórie a kultúry. Unikátnu atmosféru a genius loci vytvára úžasné výhľady na mesto.

 

01 castles chateaux

 

2) Námestie svornosti

Hlavné námestie priamo uprostred pamiatkovej zóny UNESCO poteší návštevníkov typickými priečeliami. Na tomto námestí je umiestený aj historický mórový stĺp a fontána z 18. storočia. Toto námestie je ideálne miesto pre posedenie a čerpanie atmosféry tohto mesta.

 

ldoa

 

3) Egon Schiele Art Centrum

Toto kultúrne centrum sa nachádza v budove bývalého mestského pivovaru z 16. storočia. V tomto centru okrem celoročnej výstavy Egona Schieleho, nájdete aj mnoho výstav moderného umenia z 20. storočia.

 

292 1

 

4) Latrán

Latrán je jednou z historických častí Českého Krumlova, nájdete tu hneď niekoľko významných pamiatok – Budějovickú bránu, Zámocký pivovar alebo bývalý Motoritský kláštor.

 

48965329 l

 

5) Kaplnka Povýšení sv. Kříže

Toto miesto stojí za výstup, síce je kaplnka samotná je z väčšia zatvorená pre návštevníkov,ale výhľad Vám za ten výstup stáť bude. Odmenou tohto výstupu je očarujúci pohľad na Český Krumlov, ktorý je odtiaľ jednoducho nádherný.

 

1380

 

 

Text:  © www.hoteloldinn.cz
Foto: © www.ceskykrumlov.com