Aj počas jarných prázdnin máte možnosť využiť rekreačné poukazy. Tento zamestnanecký benefit je aktuálny od 1.1.2019. Pokiaľ pracujete vo firme, ktorá má viac ako 50 zamestnancov a ste zamestnaný dlhšie ako 24 mesiacov máte nárok na dovolenku s príspevkom. O príspevok však musíte požiadať sami.

 

 

Ušetrite na ubytovaní a doprajte si viac zábavy na svahu
Týkajú sa povinné rekreačné poukazy aj vás? Ak áno, potrebné je ubytovať sa na Slovensku, minimálne na dve noci. Zamestnávateľ vám preplatí až 55% z ceny ubytovania, maximálne však 275 Eur. Výhodou je, že za ušetrené peniaze môžete dopriať viac zábavy pre vašu rodinu. Rekreačné poukazy sú totiž určené aj pre rodinných príslušníkov.

Lyžovačka s rodinou alebo výlet do aquaparku tak nemusí byť neprimeraným finančným sústom pre vašu peňaženku.

 

 

Ako fungujú rekreačné poukazy
Rezervujte si ubytovanie na Slovensku. Nemusí sa jednať len o hotel. Pokiaľ si chcete užiť romantiku na chate alebo sa vám viac páči v penzióne nie je to problém. Dôležité je aby ste si ubytovanie rezervovali aspoň na dve noci. Moja skúsenosť je taká, že mnohí hoteliéri, alebo majitelia chát ani nevedia, akým spôsobom majú túto novú administratívnu povinnosť riešiť. Preto si dajte pozor, aby na faktúre, ktorú vám ubytovacie zariadenie vystaví bolo uvedené vaše zamestnanecké číslo alebo iná príslušnosť k firme, ktorá vás zamestnáva. Na základe tohto dokladu Vám zamestnávateľ do 30 dní faktúru preplatí.


Dovolenka s príspevkom aj cez cestovku
Okrem sprostredkovateľských spoločností môžete dovolenku s príspevkom riešiť aj cez cestovku. Najväčšou výhodou pre mňa bolo, že sa nemusím zaoberať s vybavovaním rezervácie a komunikáciou so samotným zariadením. Cestovka vám pripravý korektný doklad pre zamestnávateľa, bez nároku na províziu. Tak čo? Už máte rezervované ubytovanie na jarné prázdniny?