Asi sa nenájde nikto, kto by aspoň z fotografií nepoznal čaro Vysokých Tatier. Hory, ktoré mnohí nazývajú aj ako Slovenské Alpy, ročne navštívi veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Zájazd práve do týchto končín vám teda určite bude stáť za to. Bohužiaľ väčšina rodín si nemôže dovoliť platiť drahé hotely.tophoreca

Nebojte sa, v blízkosti Tatier môžete nájsť lacnejšie penzióny na veľmi dobrej úrovni s príjemnou obsluhou a krásnym zariadením hodným tatranského prostredia. Čo všetko ale môžete v Tatrách zažiť?

 

Ľahšie, ale aj ťažšie turistiky

Počas letnej turistickej sezóny, ktorá sa vždy otvára v polovici júna z dôvodu ochrany prírody, môžete absolvovať množstvo turistických trás. Pri výbere turistických trás zohľadňujte vždy svoju kondíciu. Nepodceňujte svoje sily, pretože by ste nemuseli dopadnúť najlepšie. Ku kratším a zároveň pekným trasám radíme turistiky napríklad na Zelené pleso, na Popradské pleso, na Ostrvu, k vodopádu Skok alebo na Predné Solisko.

 

Medzi ťažšie turistiky radíme napríklad turistiky na Kriváň, Rysy, Slavkovský štít, Východnú Vysokú, Kôprovský štít, prechod Furkotskou a Mlynickou dolinou. Samozrejme, že týchto náročnejších turistík je omnoho viac. Tieto sa však považujú za najobľúbenejšie. Dávajte si však pozor – nepodceňujte počasie a dbajte na správnu výbavu. V žiadnom prípade nechoďte po skalách v šýlových dámskych sandáloch. Tie sa vám budú hodiť skôr na prechádzku v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici, poprípade na Štrbskom plese.

 

Nepodceňujte počasie – vie sa rýchlo meniť 

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo krásnych vysokohorských výhľadov a turistických chodníkov, kde vám naproti môže kráčať príroda (skrotené líšky pohybujúca sa medzi Zamkovského chatou a Rainerovou útulňou). Nikdy ale nepodceňujte počasie v Tatrách. Vie sa meniť každú hodinu, preto sa snažte pripraviť aj na to najhoršie počasie. K povinnej výbave každého turistu patrí dostatočné množstvo tekutín (podľa ročného obdobia – čaj alebo minerálka), jedlo, pršiplášť, baterka, mapa a náhradné oblečenie.

 

Ak plánujete v Tatrách aj iné aktivity ako je lozenie po tatranských vrchoch, môžete si okremtohoto vychutnať posedenie na terase hotela, kde podávajú exkluzívnu Arabica kávu a k tomu

nejaký domáci koláčik. Poprípade sa môžete vyhriať vo wellnessoch v tatranských hoteloch.

 

Tip na záver:

Ak si chcete vychutnať Vysoké Tatry naplno, cestujte tam práve na začiatku letnej sezóny alebo na konci letnej sezóny. Práve vtedy tam býva najmenší počet turistov.

 

zdroj: seocentrum