Najväčšie slovenské medzinárodné letisko Bratislava rozšírilo na zimnú sezónu 2023/2024 svoje pôsobenie o lety do ďalších exotických destinácií. Z Bratislavy bude možné lietať do troch turistických lokalít, Vietnamu, Dominikánskej republiky a na Kubu.

 

airbus ba letisko

Foto: Letisko Bratislava

 

Hovorkyňa letiska Veronika Tóthová informovala, že letisko uzatvorilo exkluzívny kontrakt so španielskymi aerolínkami World2fly, ktoré bude zastrešovať cestovná kancelária DER Touristik Eastern Europe. Tá pôsobí na slovenskom, českom, maďarskom, poľskom i ďalších európskych trhoch.

Tri nové destinácie

Tri krát do týždňa bude z bratislavského letiska štartovať lietadlo na vietnamský ostrov Phu Quoc, do kubánskej Santa Clary a dominikánskej Punta Cany. Po odlete z nášho hlavného mesta bude mať lietadlo medzipristátie v Prahe, kde dotankuje a naberie ďalších klientov. Odtiaľ už poletí priamo do jednotlivých destinácií. Klienti poletia najmodernejším a najúspornejším lietadlom strednej veľkosti pre diaľkové lety - Airbusom A350-900.

 

airbus Phu Quoc island

Foto: Vietnam, Phu Quoc,  zdroj obrázku Leisure Asia

 

Let najmodernejším Airbusom A 350-900 

Kapacita lietadla je 432 pasažierov a jeho konfigurácia ponúka najlepší pomer celkovej ceny letu a počtu cestujúcich, a tým aj najvýhodnejšiu cenu letenky. Airbus A350-900 má navyše vďaka použitým materiálom (uhlíkové vlákna, titán a zliatiny hliníka) až o 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu. Okrem úspory ponúka A350-900 aj maximálne pohodlie pre cestujúcich, hladina hluku na palube je na úrovni iba 59 decibelov, čo je doposiaľ najtichšia kabína zo všetkých súčasných lietadiel. V základnej cene letenky si klienti pochutnajú na trojchodovom hlavnom jedle a desiate alebo raňajkách pred pristátím. Na palubu si budú môcť vziať 10 kilogramovú batožinu, odbavená batožina môže mať hmotnosť do 23 kilogramov.

 

airbus 350

Foto: Airbus Company

 

Komfort na palube je zabezpečený aj ponúkanými službami. V rámci palubnej zábavy majú pasažieri k dispozícii viac ako 200 hodín filmov, hudby, audiokníh a hier v českom jazyku pred každým sedadlom. Wifi pripojenie počas celého trvania letu je samozrejmosťou. Moderný fltračný systém výmeny vzduchu na palube navyše zaisťuje pohodlnejší let s nižším tlakom v kabíne, čo prispieva k zníženiu únavy a jet lag-u.

Pripravila: Petra Adamcová
Zdroj informácií: Letisko Bratislava, TASR