Dnešní cestovatelia prahnú po neobyčajných zážitkoch. Na jednej strane požadujú netradičné ubytovanie, na druhej strane ocenia pohodlie domova.

 

1. trend
Najmä digitálni nomádi vyhľadávajú ubytovanie, v ktorom môžu plnohodnotne žiť a pracovať. Preto je čoraz častejšie súčasťou ubytovania pracovný i jedálenský kút či dobre vybavená kuchyňa.

 

trend 1

Foto: Zoku Amsterdam Hotel

 

2. trend
Hotelové lobby sa menia na obývačky, s cieľom „vytiahnuť“ hostí z izieb. Pohodlné kreslá, sofa, teplé osvetlenie, tlmené farby a príjemná hudba pozývajú na spoločné posedenia a príjemnú konverzáciu. Zariadenie týchto priestorov je novou výzvou pre interiérových dizajnérov. Najmä keď moderné technológie umožňujú v pohodlí „hotelovej obývačky“ absolvovať aj check- in či check-out.

 

trend 2

Foto: 11 Howard Soho NYC Hotel 

 

3. trend
Zelený program, využívanie prirodzeného svetla, recyklácia... sú už dávno v kurze. Do popredia sa dostáva „stieranie“ rozdielov medzi exteriérom a interiérom hotela. Prvky, ako exteriérová zeleň, fontány či vodopády sa stávajú súčasťou hotelových interiérov. Na strechách hotelov pribúdajú záhrady, v ktorých je možné pestovať nielen bylinky...

 

trend 3

Foto: 1 Hotel Brooklyn Bridge NYC 

 

4. trend
Hotely sa čoraz viac stávajú destináciami. Tak prečo ich neukázať? Vytvorte vo vašom hoteli pekné „zátišia“ pre selfie. Príkladom je mramorová socha vo vrakuňskom kaštieli. Hovorí sa, že selfie s ňou prináša šťastie. Tak prečo to neskúsiť?

 

trend 4

Foto: Amade Château Vrakúň

 

5. trend
Dizajnové kúsky, hand-made výrobky, umelecké diela, atypické textílie, štýlové osvetlenie, prírodné materiály a pod., dodávajú ubytovacím zariadeniam jedinečnosť a originalitu. Ak k tomu pridáte aj príbeh ich vzniku, máte vyhraté.

trend 5

Foto: Stolná lampa Macaron od Brokis, design Lucie Koldová

 

Text: Alena Reháková