Zelené rastliny, farebné kvety, palmy i pôsobivé nástenné dekorácie z rastlín, to všetko dodáva interiéru hotelov a reštaurácií nevyčísliteľnú pridanú hodnotu. Starostlivosť o stále zelené rastliny však vyžaduje čas, profesionálnu zručnosť a každodennú starostlivosť.

 

Grey armchair and fern on pouf in bright bedroom with posters and lamp above bed and bench

 

Dnes však výrobcovia prichádzajú s alternatívami zelene a rastlinami, ktoré sú na nerozoznanie od pravých a sú odolné a pôsobivé. Nie sú síce živé, ale takmer ako živé. A aj v časoch, keď musíte neočakávane vaše priestory zatvoriť, po znovuotvorení na vás čakajú svieže a plné vitality. Všetko závisí od celkového štýlu a atmosféry interiéru. Zeleň pozitívne vplýva na psychickú pohodu každého z nás, a preto výrazným solitérom situovaným už pri vstupe do podniku dokážete vyčariť pre prichádzajúcich priateľskú atmosféru.

 

hk green umele kvety stalozelene rastliny lobby 6

 

Dizajnéri odporúčajú vysokú črepníkovú rastlinu presahujúcu výšku recepčného alebo prijímacieho pultu situovanú na pravej alebo ľavej strane od stredu centrálneho pultu. Inou alternatívou je váza s bohatými rôznofarebnými kvetmi, ktorá je vo výške očí prichádzajúcich, avšak nie na blízkosť dotyku a tiež nesmie prekážať v konverzácii alebo pri praktických úkonoch.

Veľmi obľúbené sú závesné rastliny, ktoré sa ideálne koncipujú na steny, zábradlia, krby, interiérové fontánky, balkóny i terasy. Podľa veľkosti jednotlivých rastlín je možné zdobiť nimi priestory na výnimočné podujatia, ako svadby, stužkové slávnosti i rodinné oslavy. Existujú totiž v rôznych veľkostiach a obmenách, ktoré sa dajú inštalovať na stoličky, stoly i steny v závislosti od konkrétnej príležitosti.

 

hk green umele kvety stalozelene rastliny jedalen 4

 

Do rozľahlejších priestorov sa výborne hodia vyššie umelé stromy, ktoré sú rovnako ako ostatné rastliny a kvety na nerozoznanie od pravých. Spolu so zaujímavými a dizajnovými črepníkmi dokážu dodať punc luxusu akejkoľvek miestnosti.

 

hk green umele kvety stalozelene rastliny vstupna hala 3

 

Drobné zelené rastliny v črepníkoch dodajú prívetivosť aj priestorom hotelových izieb, spoločných jedálenských priestorov, kúpeľní alebo toaliet. Výber závisí naozaj len od vášho vkusu, ročného obdobia a celkového charakteru hotela.

 

Toothbrush and Soap arranged near a plant for the bathroom

hk green umele kvety stalozelene rastliny banner 5

Viac informácií: www.hk-green.sk