Hlavnou myšlienkou a konceptom spoločnosti Lencosin je realizácia kompletných riešení hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní i ďalších vybraných priestorov. Pre hotelové zariadenia kategórií 3 - 4 hviezdičiek, dokážu poskytnúť kompletné poradenstvo týkajúce sa návrhu nábytku, jeho rozmiestnenia i 3D vizualizáciu a samozrejme výrobu nového nábytku do reálnych interiérov podľa požiadaviek klienta.

 

lencosin 1

 

S konateľom spoločnosti Ing. Slavomírom Valachom sme sa rozprávali o tom, ako vybrať ten najideálnejší nábytok pre konkrétny hotel, čo všetko pri výbere zvažujú a ako vplýva zariadenie hotela na spokojnosť hotelových hostí.

Poďme teda na začiatok tohto procesu, čo je odrazovým mostíkom pre vás ako realizátora, ak vás klient osloví so žiadosťou o pomoc pri riešení nábytkových zostáv do svojho hotela?

Dôležité je prvotné osobné stretnutie s investorom, kde detailne zisťujem jeho predstavy a preferencie. Osobne si prejdem celý priestor, aby sme na základe skutočného reálneho stavu, vonkajšieho vzhľadu budovy i celkového rozmiestnenia navrhli čo najvhodnejší nábytok. Taktiež zameriavame reálne rozmery priestorov. Navrhneme rozloženie a dizajn nábytku, pripravíme vizualizáciu, následne foto vizualizáciu - za čo investor u nás neplatí. Po rozhodnutí, aký nábytok budeme vyrábať navrhujeme aj elektrické zásuvky a ich najpraktickejšie umiestnenie pre potreby hotelových hostí.

 

lencosin 2

 

Z akých materiálov nábytky vyrábate?

Všetko čo predávame a ponúkame sú naše vlastné výrobky. Využívame drevotrieskové dosky, v hrúbkach 18 mm, 36 mm a 54 mm, na požiadanie aj hrubšie. Materiály odkupujeme od spoločnosti Bučina Slovensko a rakúskych spoločností Eger a Kaindl. Kovania sa nám osvedčili slovinské a nemecké, značiek Blum a Hettich. Nepoužívame poľské a čínske materiály.

Čo všetko dokážete pri navrhovaní nábytku zohľadňovať a brať do úvahy?

S investorom - klientom vždy komunikujem otvorene a na rovinu. Preferujeme systém praktickosti, vyváženého pomeru ceny a kvality a čo najvyššej návratnosti investícii pre investora. Vždy predstavujeme pozitíva i negatíva nábytku a dôležité je, že sa nesnažíme navrhnúť a predať čo najviac jednotlivých kusov nábytku pre konkrétnu miestnosť. Príliš veľa nábytku je zbytočnosť, priestory musia byť praktické s dostatočným úložným priestorom, ale aj vkusné a vzhľadovo pekné.

 

lencosin 3

 

Zaujímalo by ma, či sa dá farebnosťou, tvarom alebo rozmiestnením nábytku vplývať na pocity hotelových hostí, inak povedané, či poznáte predpokladaného klienta hotela, ktorý bude nábytok používať?

Samozrejme, vždy rozlišujeme nábytky pre rôzne kategórie hotelov. Iný nábytok je vhodný pre kongresové hotely, kde sa hosť vyspí 1 - 2 noci, úplne odlišný v kúpeľných hoteloch, kde klient zotrváva aj tri týždne. Zvláštnou kategóriou sú horské hotely, najmä pre dizajn, ktorý sa tu rieši v súlade s exteriérom i okolím hotela, a potom napríklad rodinné hotely, ktoré majú celkom odlišné požiadavky na zariadenie priestorov, ako ostatné hotely.

Návrhy nábytkov sú hlavnou úlohou vašej spoločnosti, ale s jednotlivými kusmi nábytku by mali korešpondovať aj doplnky, koberce, farby stien a podobne. Dokážete klientovi poradiť aj v tomto smere?

Čo sa týka doplnkov, vo vizualizácii klientovi vieme odprezentovať vhodné a navzájom korešpondujúce farby stien, kobercov, čalúnenia, záclon i závesov. Naša spoločnosť k hotelovému nábytku dokáže zabezpečiť aj matrace, trezory, minibary, ale tiež záclony, závesy a stoličky. Podlahy a kúpeľňovú sanitu nechávame na profesionálov z odboru.

 

lencosin 4

 

Akú poskytujete záruku na vaše produkty?

Štandardom pre nás je záruka na hotelový nábytok v trvaní 5 rokov. Môžeme si to dovoliť, pretože máme minimum reklamácií. Málokto si uvedomuje, že ak si kúpi nábytok do bytu alebo domu, je aj po 15 rokoch ako nový. V hoteli vám ten istý nábytok vydrží pol roka. Preto náš nábytok do hotelov riešime do najmenších detailov a spoje v nábytku predimenzovávame.

Na trhu pôsobíte už osem rokov, 80% produkcie vašej spoločnosti sú výlučne hotelové nábytky. Za toto obdobie máte iste veľa spokojných zákazníkov. Môžete spomenúť niektorých z nich?

Teší ma, že spokojných klientov máme naozaj veľa. Spomeniem napríklad sieť hotelov Horreza, konkrétne hotely Granit v Piešťanoch, na Zemplínskej Šírave, v Tatranských Zruboch, Tatranskej Polianke, Smrekovici, kúpeľné hotely Alexander a Alžbeta v Bardejove, Hotel Kubo v Lúčkach a mnoho iných.

Viac informácií: www.lencosin.sk