Pobyt v hoteli dnes už predstavuje zážitok. A nie je dôležité, či si klient do hotela ide oddýchnuť, alebo sa vyspať pred dôležitým pracovným stretnutím. Novodobé trendy v hotelierstve hovoria o maličkostiach, ktorými sa dá dosiahnuť veľký efekt pre každého návštevníka hotela. Pozrime sa na to, čo dizajnéri radia ako trendové novinky roku 2020 pre oblasť hotelových služieb.

 

trendy 1 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Lobby

Vstupná časť hotela by mala byť poňatá ako dynamický viacúčelový priestor, ktorý môže poskytovať miesto na stretnutia, formálne aj neformálne rozhovory, prácu na tabletoch a notebookoch a možnosť zapojenia elektronických prístrojov. Vstupná hala by mala byť riešená kreatívne, s tichými i rušnými zónami tak, aby sa jednotliví účastníci navzájom neobmedzovali. Nábytok by mal poskytovať pohodlie, ale byť funkčný, chýbať by nemali konferenčné stolíky a kreslá. Pre dobrú atmosféru a prvý kontakt klienta s hotelom sa odporúča veľa živej zelene a dobrá sveteľnosť priestorov.

 

trendy 2 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Kúpeľne

Trendom súčasnosti je oddýchnuť si vo veľkej vani, v priestore, ktorý je príťažlivý na pohľad, s luxusnými doplnkami, ako sú veľké mäkké uteráky, mini kozmetické produkty, či masážna sprchová hlavica. Samozrejmosťou je veľké zrkadlo a bodové svetlá.

 

trendy 3 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Reštaurácia

Kvalitná gastronómia je základom dobrých hotelových služieb. Ale aj samotné servírovanie jedla, jeho vzhľad a podávanie môže byť zážitkom. Ak je v hotelovej reštaurácii priestor na prezentovanie varenia pred hosťami, kútik určený na živú show alebo prípravu jedla pred hosťami, je veľkým bonusom.

Ekológia

Trvalá udržateľnosť a ekologické zmýšľanie sa dnes cení úplne všade. Hostia si takéto veci všímajú a dokážu ich zodpovedajúco oceniť. Nádoby na separovaný odpad, veľa zelene, prírodné materiály dekorácií a doplnkov, šetriace vodovodné batérie, úsporné žiarovky v svietidlách, možno maličkosti, ale každý krok k šetreniu prírody je dôležitý. Bonusom je preferovanie a používanie lokálnych potravín a služieb.

 

trendy 4 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Viac farieb a textúr

Do priestoru s jedným farebným ladením v izbách alebo spoločenských priestoroch sa odporúča doplniť výrazný farebný doplnok. Ten dokáže oživiť priestor a vytvoriť radostnú atmosféru. Môže ísť o vankúše, deky, plédy, ale aj drobné dizajnové doplnky ako vázy či podnosy alebo šálky.

 

trendy 6 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Domácka atmosféra

Pohodlie postelí, kresiel a sedačiek vytvára dôležitý dojem komfortu a pohodlia. Celková nálada domova sa dá navodiť drobnými doplnkami z dreva, záclonami, menšími mäkkými kobercami, krbom, ale aj príjemnou tichou hudbou, ktorá hrá v spoločných priestoroch. Hosť sa cíti príjemne a podnecuje to u neho pocit, že sem by sa vrátil rád znovu.

 

trendy 7 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Preferencia lokality

Ak sa pri varení preferujú miestne potraviny, pri dizajne a interiéri hotela ide o preferovanie a prezentáciu miestnych remeselníkov, umelcov a návrhárov prostredníctvom ich diel a tvorby. Obrazy na stenách, fotografie, ale aj malé umelecké diela vo vitrínach môžu vytvoriť skutočný umelecký zážitok.

 

trendy 5 hotely dizajn tipy vzhľad 2020

 

Príroda a prírodné doplnky

Drevo, kameň, zeleň - a dekorácie a doplnky z týchto materiálov sa využívajú na uvoľnenie napätia hotelových hostí. Zelená farba i živé rastliny, akváriá napomáhajú, rovnako ako pobyt v prírode dobrým pocitom hosťa a jeho uvoľnenosťou.

Text: Petra Adamcová
Foto: Freshome.com

 

Prečítajte si tiež: Zelené teráriá, ich príbeh sa odohráva za sklom

terarium