Prichádza čas, keď sa letné terasy a záhradky reštaurácií a hotelov pomaly zatvárajú a hostia si prichádzajú vychutnať jedlo do ich vnútorných priestorov. Chutná kuchyňa, zaujímavý výber jedál i nápojov a príjemná obsluha sú atribúty, ktoré zákazníci riešia a rozhodujú o ich návšteve.

 

krb 1

 

Každá reštaurácia i hotel má však aj svoju atmosféru a vôňu. Zariadenie interiéru a vychytávky, ktoré interiér ozvláštňujú, vytvárajú každej prevádzke osobitý štýl.
Práve krby a krbové kachle sú doplnkom, ktorý navodzuje pocit tepla, pohody i domáckej atmosféry. Okrem zdravého a ekologického zdroja tepla je krb aj dekoráciou a estetickým doplnkom.

Sortiment krbov, krbových kachlí i pecí je veľmi široký, treba len zvážiť, ktorý výrobok je pre daný priestor vhodný a aký účel má splniť.

 

krby vino

 

Predpokladom je, že v súčasnosti sú krby v reštauráciách, hoteloch i domácnostiach doplnkovým a nie jediným zdrojom tepla. Kto preferuje klasiku a priestor s komínom mu to umožňuje, volí krbové kachle na drevo. Ich výhodou je, že sa dajú umiestniť do priestoru, nie je potrebný veľký stavebný zásah. Kúrenie v týchto kachliach vyžaduje manipuláciu s drevom, prikladanie, vymetanie popola a čistenie.

 

krb drevo

 

Bez veľkej námahy, ale s rovnakým estetickým dojmom a výhrevnosťou sa využívajú krby na plyn. Tie môžu byť dokonca ovládané diaľkovo prostredníctvom tabletu alebo smartfónu a dá sa v nich navyše regulovať teplota. Ich výhodou je ľahká obsluha, manipulácia a minimálna údržba.

 

krb 2

 

Do moderných a trendových prevádzok i domácností a do priestorov bez komína sa hodia biokrby spaľujúce bioalkohol. Ich dizajn a flexibilné umiestnenie a rôznorodá veľkosť ich predurčuje k zaveseniu na stenu alebo ľubovoľnému uloženiu kdekoľvek v priestore. Sú bezpečné, plameň sa okamžite dá zapnúť i vypnúť, nevytvárajú dym ani popol.

 

krb bio

 

Text: Petra Adamcová
Foto: Pixabay