Považujú ho za skrytý klenot USA. Pôsobivým je aj vďaka modernej architektúre, ktorá sa tu opiera do holých štvrtí skladových objektov z konca 19. storočia. V jednej z nich je umiestnený aj hotel The Journeyman.

 

Journeyman apartmán

Bol by hriech, aby tento hotel nemal veľký penthouse. Výhľad na starú štvrť Third Ward je z neho úžasný. 

 

Pozoruhodná konštrukcia budovy MAM (Milwaukee Art Museum) je od tohto hotela menej ako jednu míľu. V múzeu sú exponáty počnúc dielami pestrého haitského umenia po fauvistov z prelomu storočí. Cestou z múzea sa zastavte na dobrom drinku v bare The Outsider, ktorý patrí k hotelu. Po návrate na izbu máte čas vydýchnuť si. Hosťovské izby sú tu vzdušné, priestorné. Všetko s kráľovsky obrovskými posteľami. Nie sú však vpratané do malej kutice. Naopak, americkým hotelom priestorový zmysel nechýba. 

 

Milwaukee penthouse

 

Súčasťou hotela je okrem baru aj reštaurácia Tre Rivali. Charakterizuje ju stredomorská kuchyňa, v ktorej pripravujú čierne tigrie krevety aj grilovaného mečiara na pečenej mrkve a paradajkovom džeme. Keďže je Milwaukee prístavné mesto, bezpečne na tanieri bude to najčerstvejšie mäsko z Atlantiku. 

 

Milwaukee terasa

 Príjemné posedenie na terase strechy hotela. Jej útulnú atmosféru dotvárajú neutrálne tóny, prírodné materiály a dostatok zelene, ktorá ju lemuje po obvode.

 

Zrejme si aj vy kladiete otázku: "Dá sa tu ochutnať ten slávny Schlitz?!" Sklameme vás, Schlitz zanikol v sedemdesiatych rokoch. No o pivo tu rozhodne núdzu mať nebudete. Čapované, v skle či plechovkách. Okrem lokálnych značiek sa tu nájdu aj medzinárodne. Nechýba Pabst. K tomu vám až do jednej rána upečú pizzu alebo pripravia ďatle v slaninke. A počkajte až vyjdete z hotela a objavíte lokálne puby!