Uprostred londýnskej štvrti Soho lemovanej radom stromov, obklopený barmi, kaviarňami a butikmi, leží mestský hotel Ham Yard. Atrakcie, galérie a múzeá sú len na skok, rovnako ako štvrť Myfair plná sofistikovaných luxusných obchodov pozdĺž Regent Street a Bond Street. Na prvý pohľad hotel ako každý iný, interiér vás však prekvapí. Každá izba je originál a rozpráva svoj vlastný príbeh.

 

1

 

Po vstupe do hotela sa ocitnete v prijímacej miestnosti. V hoteli sa nachádza 91 izieb, knižnica, wellness a fitness centrum, spoločenské sály a konferenčná miestnosť. V interiéri hotela sa konajú svadby, oslavy aj firemné stretnutia. Je tu dokonca i divadlo s kapacitou 190 miest a bowlingová hala zariadená v štýle 50. rokov. Zo strešnej terasy, ktorú je možné využiť aj na súkromné akcie, je výborný výhľad na celú štvrť.

 

2

 

V hoteli si prídu na svoje všetci. Nachádzajú sa tu izby pre rodiny s deťmi, pre mladých, vyššie kategórie de luxe či superior, nechýbajú štýlové apartmány. Hotel zároveň vychádza v ústrety väčším skupinám hostí, akými sú napríklad početné rodiny alebo priatelia, ktorým ponúka izby prepojené dverami. Priestranná obývacia izba je vybavená samostatnou toaletou, písacím stolom a kuchyňou. Kúpeľne sú zmesou žuly a duba s dvojitými umývadlami, sprchou a vaňou.

 

7

 

Interiér hotela navrhla Kit Kemp, držiteľka viacerých ocenení za moderný britský štýl. Jej charakteristický inovatívny mix farieb, vzorov, textúr a umenia vyvoláva zvedavosť, miestnosti poskytujú zážitok pre oči i myseľ. Filozofiou dizajnérky je vytvoriť živý priestor, ktorý je útulný a povznášajúci. Všetky miestnosti hrajú farbami a v každej sa nachádza veľké okno s výhľadom na panorámu Londýna. Ako sama Kit hovorí, každá izba rozpráva svoj vlastný príbeh, bez ohľadu na to, aká farebná, pestrá a bezstarostná sa môže zdať.

 

4

 

Štýlový priestor pre všetkých, ktorí si radi doprajú. V jednej časti sa nachádza salónik, bar a tanečný parket, v druhej bowlingová hala, ktorá sa nesie v štýle roka 1950. Charakteristickú atmosféru vytvárajú podsvietené bowlingové gule, vintage bowlingové topánky a lampy v tvare kolkových figúrok. Pozornosti neunikne ani pohodlná dizajnová pohovka.

 

6

 

Hostia majú k dispozícii knižnicu s policami plnými kníh, ktoré boli starostlivo vyberané tak, aby ľudí zaujali, inšpirovali a pobavili. Veľká časť knižnej zbierky sa týka Londýna, jeho histórie, umenia, kultúry a politiky. Nachádzajú sa tu aj cestopisy a beletria.

 

3

 

Ak sa chcete ubytovať v hoteli Ham Yard, budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Chutnú kuchyňu si však môže dovoliť každý, cena jedla je podobná ako v pizzerii. Menu je ľahké a zároveň typicky britské: môžete vyskúšať miestnu špecialitu – chutné hnedé alebo biele krabie mäso, siahnite po čerešňovom koláči so šľahačkou a doprajte si aj exkluzívne víno.

 

5

 

Hotel ponúka aj široký výber balíčkov. Zaujímavá je možnosť prežiť v ňom najkrajšie sviatky v roku, Vianoce alebo zimné prázdniny. Detičky dostanú darček už pri vstupe. Po potulkách zimným Londýnom na vás v izbe čaká DVD s filmami a rozprávkami, pohodu pri televízii vám spríjemní aj popcorn a deti si pochutia na sušienkach s mliekom. Zážitkový balíček zase ponúka kompletný VIP servis služieb, ktorý si môžete užívať od príchodu až po check-out.

 

Zdroj: www.toptrendy.sk