27. 01. 2015

Spojením rustikálneho šarmu a moderného stylingu zachytila majiteľka Hotela Kitzhof Mountain Design Resort nadčasovosť tirolského životného štýlu.

  

Hotel, za ktorým sa skrýva mnoho remeselnej práce, si vysnívala Uschi Schelle-Müller. Nachádzajúci sa na úpätí Kitzbuhelu, v jednej z najobľúbenejších lyžiarskych destinácií rakúskych Álp, si zachováva majestátnosť typickú pre miestne zrubové chaty. Hoci hotel pôsobí, akoby bol stvorený rukou profesionálneho dizajnéra, je výlučne výsledkom práce majiteľky. „Keďže nie som profesionálka, k celému procesu som pristupovala trochu inak. Upriamila som sa na to, aby som remeselníkom čo najzrozumiteľnejšie predstavila obraz, ktorý som si stvorila v mysli. Na začiatku som sama bojovala s množstvom otázok a venovala som nesmierne veľa času štúdiu kníh. Všetci sme však, nakoniec, dospeli k tomu, aby sme sa snažili zrealizovať náš spoločný sen," podotýka majiteľka. „Kitzhof je síce inšpirovaný starými tirolskými farmárskymi domami, ktoré ponúkali jednoduché pohodlie a teplo, celkový imidž však pôsobí moderne, " vysvetľuje Uschi Schelle-Müller. Podľa jej slov bolo hlavným cieľom vytvoriť hotel, v ktorom by hostia našli uprostred hôr svoj druhý domov.

 

skitzhof

 

skitzhof 2

 

skitzhof 3

 

Uschi Schelle-Müller pochádza z Mníchova, kde roky pôsobila ako marketingová expertka skupiny Motel One Group, jednej z vedúcich nemeckých hotelových sietí, založenej jej manželom, Dieterom Müllerom. Aj napriek desiatkam rokov skúseností v hotelovom priemysle až Hotel Kitzhof odhalil jej vášeň a nadanie pre interiérový dizajn. Nedostatok praxe sa vlastne ukázal skôr ako výhoda – Uschi dokázala objaviť a vtlačiť hotelu skutočnú domácu atmosféru bez toho, aby sa čo i len dotkla klišé prvkov prvotriednych alpských hotelov. Hoci zariadenie tvorí moderný nábytok, majiteľka trvala na tom, aby sa použili výlučne miestne materiály. To umožnilo dosiahnuť autentický tirolský štýl s dotykom súčasnosti, pričom každá izba je individuálnym vyjadrením tejto hodnovernosti. Obklad stien, ako aj podlaha sú vytvorené z pozostatkov starých chát. Lodénové prikrývky, jelenie parohy či kožené kreslá vytvorili na mieru, obrovský dubový stôl a vínny bar majú zasa rustikálny pôvod. Hotel Kitzhof ponúka jednoducho všetko najlepšie z Tirolska, počnúc remeslom a kuchyňou, končiac prírodou a ľuďmi...

 

skitzhof 4

 

skitzhof 5

 

skitzhof 7

 

skitzhof 8 skitzof 9

 

text: Anna Salvová
foto: Design HotelsTM