Existujú hotely, kde sa dbá na životné prostredie, kde sa žije uprostred prírody a v absolútnom súlade s ňou. Takýto je aj Hotel Tree House Lodge v Kostarike, ktorý je držiteľom certifikátu pre trvalo udržateľný rozvoj v krajine. Okrem rôznych druhov ubytovania v plážových a záhradných domčekoch sa tu dá bývať aj priamo v korunách stromov.

 

strom hotel celok

 

Stromový domček sa rozprestiera v dvoch nadzemných úrovniach. Na vyššom poschodí je izba s manželskou posteľou a toaleta, na nižšom podlaží ďalšia izba a kuchyňa. Na úrovni terénu je veľká kúpeľňa s vonkajším sprchovacím kútom a toaletou.

 

strom hotel kupelna

 

Nielen stromový dom ale všetky domy v rezorte majú strechy vyrobené z recyklovaných materiálov. Vybavené sú ručne vyrezávaným nábytkom z odpadového dreva. Na dekoráciu stien a kúpeľní sa využili prírodné materiály ako bambus, mušle a kamene. Na stavbu domov nebol vyrúbaný žiadny strom.

 

strom interier

 

Hotelový rezort sa nachádza priamo na panenskej pláži Putna Uva v kostarickej provincii Limon. Domčeky sú obklopené prírodnou záhradou, v objekte sa pestuje viac ako 50 druhov paliem. Tropická vegetácia je domovom exotických vtákov, opíc i leňochov.  

 

strom lenoch

 

Okrem neopakovateľnej atmosféry a atraktívneho prírodného ubytovania hotel poskytuje svojim klientom absolútne špičkové služby. K dispozícii je vynikajúca gastronómia,  wellnes centrum, hodiny jogy, pilatesu i brušných tancov.  

 

strom pláž

 

Snový hotel Tree House Lodge nie je len ekologickým hotelom v prírode, ale hotel, ktorý je naozajstnou súčasťou prírody.  

Text: Petra Adamcová

Foto: Hotel Tree House Lodge