Hovädzie carpatio, lingiune s bazalkovým pestom, sušenou rajčinou a prosciuttom, citrónové risotto, pečený losos s orechmi maslom a zelenou špargľou, hovädzí filet steak s bylinkovými hranolkami a Jack Daniels omáčkou, či šalát s údeným lososom, hruškou, vlašskými orechmi, hroznom a vinegrette omáčkou. To je len niekoľko tipov na delikátny zážitok z jedla v štýlovej trenčianskej reštaurácii Terra Mate.

 

 

DSC 1158 min

 

Cestoviny na viacero spôsobov, skvelá pizza i ďalšie jedlá stredomorskej kuchyne z kvalitných a čerstvých surovín v ponuke dopĺňajú kuracie aj hovädzie steaky, čerstvé zeleninové šaláty i dezerty.

Majiteľka rodinnej firmy Alena Augustinovičová presviedča, že v ich reštaurácii chcú prinášať hosťom gurmánsky zážitok z jedla. „Neustále sledujeme trendy z oblasti gastronómie a hoci ponúkame široký výber jedál z rôznych stredoeurópskych kuchýň, s každým jedlom ponúkame chuť a atmosféru oblasti, z ktorej jedlo pochádza,“ poukazuje Alena Augustinovičová na filozofiu kuchyne, ktorej velí šéfkuchár s dlhoročnými skúsenosťami s varením v zahraničí, a ktorý do jedla pridáva poriadnu dávku svojho srdca.

Pravidelne obmieňaný jedálny lístok je zárukou toho, že si hostia v ňom nájdu stále niečo nové. Už teraz tím pracovníkov reštaurácii Terra Mate chystá nový jedálny lístok, v ktorom si prídu na svoje milovníci odležaných steakov, domácich cestovín, talianskeho rizota, pizze, ale aj vynikajúcich dezertov. V jedálnom lístku sú podľa sezóny každé dva až tri mesiace zvýraznené sezónne špeciality pripravovane netradičným spôsobom.

 

DSC 1253 min

 

Terra Mate v názve odkazuje na tradíciu Matúša Čáka Trenčianskeho, uhorského šľachtica a vojvodcu, ktorého legenda je dodnes živá. Majiteľka reštaurácie, ktorá sa nachádza v trenčianskom nákupnom centre MAX potvrdzuje, že sa snažia budovať zariadenie s neopakovateľnou atmosférou, vynikajúcim gastronomickým zážitkom, návšteva ktorej zostane dlho v pamäti hostí.

„Našou víziou bolo vybudovať reštauráciu, ktorá hostí už pri prvom pohľade nadchne príjemnou atmosférou s otvorenou kuchyňou. Interiér je zariadený tak, aby ste u nás zabudli, že ste v nákupnom centre,“ pozýva do reštaurácie, ktorá má kapacitu 94 miest Alena Augustinovičová.

 

DSC 1171 min

 

„Cez deň k nám chodia podnikatelia, ktorí namiesto kancelárie dávajú prednosť našej reštaurácii a tak svoje pracovné stretnutia spoja s chutným obedom. Večer sa u nás zase stretávajú partie priateľov, rodinky alebo páry, ktoré si okrem večere radi vyberajú aj z našej bohatej ponuky domácich, ale aj svetových vín,“ dodala.

Okrem rôznych osláv, firemných akcií a rodinných podujatí zorganizujú v reštaurácii Terra Mate aj tematické spoločenské akcie pre verejnosť ako sú babské jazdy, riadené aj neriadené degustácie vína alebo večery sprevádzané živou hudbou. „Napríklad teraz 25. marca je prvá riadená degustácia vína s názvom cesta okolo sveta. Tieto degustácie budú každý mesiac s inou témou,“ doplnila Alena Augustinovičová.

 

DSC 1163 min

DSC 1271 min

DSC 1287 min

DSC 1303 min

 

Text: BK
Foto: Terra Mate
Viac na: www.terramate.sk