Globo Restaurant and Wine Bar sa nachádza priamo v historickom centre mesta Bratislavy na Františkánskom námestí.

 

exterier1

 

Reštaurácia Globo patrí známemu vinárovi a hotelierovi Petrovi Matyšákovi, ktorý si splnil sen, v ktorom zúročil všetky svoje skúsenosti správneho hostiteľa. Spoločne so šéfkuchárom Branislavom Križanom a manažérom Dominikom Baránkom, ktorý pôsobil aj v legendárnom londýnskom hoteli Savoy, vytvorili koncept reštaurácie zameranej na zážitkovú gastronómiu.

 

IMG 5933 1 1

 

Chutné netradičné menu
Vynikajúce jedlá sú postavené na kvalitných ingredienciách, pôvodom od lokálnych dodávateľov. Team zložený zo slovenskej špičky neustále experimentuje, vyvíja nové jedlá aj z ingrediencií a receptov, ktoré sú dávno zabudnuté. Na menu sa napríklad objavili kohútie hrebene, riečne raky, kačacie jazyky a mnoho ďalších jedál, ktoré len tak ľahko nenájdete. V často meniacom sa menu je cítiť silná inšpirácia sezónnosťou a Slovenskom. Mnoho miestnych a zahraničných hosti si obľúbilo skvelé degustačné menu, ktoré sa každý deň mení podľa inšpirácie a surovín.

 

DSCF1005

 

Vínne degustácie

Skvelý servis a vízia, aby každý hosť odišiel so zážitkom je tu každodenným cieľom. Obrovskou pridanou hodnotou reštaurácie je aj viac ako sedemsto ročná vínna pivnica, v ktorej sa každý týždeň vo štvrtok konajú degustácie. Hostia tu majú možnosť ochutnať v slepých degustáciách ako napríklad chutí Pinot Noir z rôznych častí sveta, rozdiel medzi slovenskými brandy a tými zahraničnými, alebo napríklad vertikálnu degustáciu odrôd od mladého vína až do polovice deväťdesiatych rokov.

 

pivnica 1

 

Priestor vhodný pre mítingy či osobné stretnutia

Priestor vínnej pivnice sa dá skvelo využiť aj pre skupinové obedy, večere alebo mítingy do 40 hostí. Pre menšie skupiny do štrnásť ľudí je tu obľúbený salónik v reštauračnej časti. Vo vínnej karte si vie hosť vybrať z bohatého portfólia odrôd a ročníkov od vinárstva Matyšák a zo zahraničných vín.

 

15

 

Úspechy reštaurácie

Reštaurácia má skvelý someliersky team, ktorý sa stará o to, aby každé víno dostalo servis, aký si zaslúži. Portské víno sa tu napríklad otvára horúcimi kliešťami priamo pri stole. Globo si získava skvelé meno doma aj v zahraničí. Netrvalo dlho a prišiel úspech v podobe prvého miesta v TOP Trend Reštaurácie 2019 od magazínu Trend. O reštauráciu je čoraz väčší záujem, preto je dobre si overiť, či bude voľné miesto, keďže sa často stáva, že je reštaurácia plná hostí, ktorí si často robia rezervácie týždne dopredu.

 

DSCF1194

 

 

Globo treba proste zažiť.

 

Text a foto: Globo Restaurant

Viac na: www.globorestaurant.sk