, ktorý sa spája s moderným luxusom.O renováciu sa postaralo Heatherwick Studio.

 

kapskemesto1

 

Silo vzniklo v roku 1924 a fungovalo takmer 80 rokov. V priebehu tohto obdobia sa čisto industriálne oblasť začala pretvárať a v okolí tak vznikali rôzne retailové prevádzky či nákupné centrá. Najvýraznejším exteriérovým prvkom sú určite okná, ktoré kompletne budovu pretvorili. Zaoblená línia okien, ktorá je tvorená z viacerých sklenených častí vytvára dokonalý kontrast ku strohému betónu. S meniacim sa denným svetlom, ktoré sa v oknách odráža tak navyše budova dostáva zakaždým iný vzhľad. 

 

kapskemesto4

 

 

O interiér hotela sa postarala Liz Biden, ktorá má za sebou niekoľko úspešných projekotv. Jej eklektický rukopis sa odrazil aj pri zariaďovaní tohto hotela. Jej cieľom bolo ešte väčšmi podčiarknuť kontrast medzi industriálnou históriou a modernou kultúrou a luxusom.

 

kapskemesto2

 

Silo Hotel je plný výrazných, živých farieb, umeleckých diel, ale aj masívnych industriálnych prvkov. Každá z 28 hosťovských izieb bola individuálne zariadená, čo ešte viac zdôrazňuje filozofiu hotela, ktorý má navyše svoju vlastnú galériu s názvom The Vault.

 

kapskemesto3

 

Zdroj: Top-Fashion