23. 12. 2013

Nedávno otvorený hotel Palais Namaskar spája prvky maurskej kultúry, princípy feng šuej a technické vymoženosti západného sveta 21. storočia. Toto netradičné spojenie vyústilo v päťhviezdičkový orientálny sen pre náročnú klientelu.

 

Palmový areál hotela s rozlohou 41 tisíc m2 sa nachádza medzi pohoriami Atlas a Djebilet, len 20 minút jazdy autom z rušného centra marockého Marakéša. Komplex patrí skupine Oetker Collection, ktorá plánuje do 10 rokov vlastniť 15 hotelov v Európe a na Blízkom východe. K rodinným pokladom ako sú napríklad hotely Park-Hotel & Spa v nemeckom Baden-Badene či Hôtel du Cap-Eden-Roc na francúzskej riviére tak v apríli 2012 pribudol ďalší majstrovský hotel pre náročnú klientelu, prvý v Afrike a druhý z portfólia mimo Európu. O tom, že je špeciálny, svedčia aj ceny – dve osoby zaplatia za noc od 470 euro, vrátane raňajok.

 

namaskar foto 1

 

Spojenie Východu a Západu
Päťhviezdičkový hotel Palais Namaskar harmonicky spája eleganciu a extravaganciu. Je obklopený bujnou vegetáciou a jazierkami, na ktorých hladine sa zrkadlí silueta stavieb hotela a paliem. Orientálna východná architektúra plná kupol, vežičiek, stĺpov, ornamentov, inšpirovaná feng šuej princípmi, je doplnená modernými interiérmi plnými luxusu a najmodernejšej techniky. Namaskar tvorí celkovo 41 ubytovacích jednotiek s tromi druhmi izieb (Superior, Lounge a Deluxe), štyrmi druhmi suite (napríklad Suite Namaskar má vlastnú záhradu s rozlohou 600 m2), dvoma štýlmi víl (Pool Villa a Villa Namascar) a dvoma palácmi (Mountain Palace and Water Palace). Niektoré z nich majú kozub, terasu, iné vonkajšiu jacuzzi a vyhrievaný bazén, v každej z nich však nájdete wifi pripojenie, dokovaciu stanicu pre iPod, plazmový televízor s integrovaným DVD prehrávačom, kávovar, klimatizáciu a antialergickú posteľnú bielizeň. Luxusné vily ponúkajú súkromné bazény a privátne miesta v záhrade, zatiaľ čo v päťhviezdičkovom paláci na vás čaká vlastná kuchyňa s 24-hodinovou obsluhou. V areáli hotela sa nachádzajú dve reštaurácie a bar. Variácie na francúzsku kuchyňu s marockými vplyvmi dopĺňajú kvalitné vína, liehovina a čaje.

 

namaskar foto 2

 

Wellness snov
Hotelový komplex sa nezaobíde bez spa. Miestne wellness centrum je postavené v duchu feng šuej a rešpektuje prírodné energie. Nádherné jazerá a rybníky vytvárajú príjemné prostredie, zatiaľ čo priestranné interiéry symbolizujú nekonečnú otvorenosť a slobodu. Architektúra spa kladie dôraz na prirodzené svetlo, pôsobivá výzdoba zasa spája prírodné materiály s vášňou pre kvalitné remeselné vyhotovenie. Hotelovým hosťom sú k dispozícii aj vonkajšie kúpele, tropické sprchy a vyhrievané bazény. Ponuku dopĺňa fitnes centrum s osobnými trénermi a inštruktormi jogy.

 

namaskar foto 3

namaskar foto 4

 

Bohatý na zážitky
Zaujímavá je však aj okolitá oblasť komplexu – môžete vyskúšať jazdu na štvorkolke, let balónom, turistiku v pohorí Atlas, paraglajding či jazdu na ťavách. Milovníci golfu ocenia šesť golfových ihrísk v Marakéši (vzdialených 15 až 40 minút od hotela), ktoré boli označené za najlepšiu golfovú destináciu Afriky a Stredného východu. V tomto meste nájdete aj námestie Djeemaa el-Fna, ktoré je zapísané na zozname pamiatok UNESCO. Cesta do slávnej Casablancy vám potrvá dve hodiny jazdy po diaľnici.

 

{ppgallery}stories/namaskar{/ppgallery}

 

text:

foto: Palais Namaskar, člen skupiny The Leading Hotels of the World