Čínsky internetový gigant Alibaba, otvoril hotel budúcnosti pomenovaný Flyzoo Hotel. Hotel je nabitý umelou inteligenciou a robotmi. Otvoril sa v meste Hangzhou, v hlavnom meste provincie Zhejiang východnej Číny, kde sídli Alibaba. 

 

Súvisiaci obrázok

 

Ako prvý hotel s plnou panorámou a rozsiahlym využívaním umelých inteligencií  vo svete, ponúka Flyzoo Hotel zákaznícky servis prostredníctvom svojich inteligentných zážitkov a zariadení.


Na recepcii vás privítajú roboti

Recepcia je bez posádky okrem robotov, ale kuchyňa a čistiaci personál sú stále ľudia. V hoteli je všetko automatizované - registrácia, kontrola svetiel a izbová služba. Hotel prevádzkuje systém rozpoznávania tváre, ktorý umožňuje zákazníkom kontrolovať hotel prostredníctvom skenovaním tvárí. Tvár sa stáva kľúčovou kartou na otvorenie dverí a prístupom k ostatným hotelovým službám.

  

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hotel flyzoo

 

Hlasom dokážete nastaviť teplotu v miestnosti a objednať si izbovú službu. Väčšina hotelových služieb je sprostredkovaná robotmi. Dokonca aj barmani sú roboti. Každá izba má komorníka nazývaného "Tmall Elf", ktorý má na starosti ovládanie veľkej časti miestnosti. Takmer všetky služby, vrátane kontroly a odhlásenia, môžu byť vykonané aplikáciou Flyzoo. Aby ste si mohli vziať výťah, vstúpiť do svojej izby, večerať , či ísť do telocvične, stačí iba zoskenovať vašu tvár a všetko v hoteli je automaticky nadstavené.

  

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hotel flyzoo

Systém tak šetrí čas zákazníkov i zamestnancov. Zákazníci môžu ovládať svetlá, televíziu a záclony v miestnosti prostredníctvom hlasového digitálneho asistenta Alibaby. Roboty sú rozmiestnené na podávanie jedál, koktailov a kávy. Hotelové rezervácie a check-out je možné spravovať prostredníctvom aplikácie. Chytré a automatizované hotely sa prispôsobia skúsenosti spotrebiteľom.

Tematické izby
Hotel má 290 izieb, vrátane deluxe izieb. Cena za nočný pobyt začína na úrovni 1399 juanov (203 dolárov). Typový systém hotela identifikuje hosťa tým, že porovnáva nahranú tvár, keď hosť urobí rezerváciu. Luxusný hotel má sedem tematických izieb, ktoré súvisia so zahraničnými krajinami pre špeciálne životné skúsenosti. Napríklad britská izba je zariadená v Union Jacks, obrazy Big Ben a ďalšie pamiatky z centra Londýna. Ak chcete zažiť transformačné ubytovacie služby v hoteli Flyzoo, rezervačná služba bola otvorená od decembra 2018. Alibaba by nebol Alibaba, ak by nemala možnosť predaja vecí. Vďaka aplikácii Flyzoo App si môžu hostia fotografovať nábytok, alebo iné predmety v hoteli, ktoré by chceli mať rýchlo a efektívne ich pridať do svojho nákupného košíka online.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hotel flyzoo
Flyzoo Hotel je nový produkt cestovného ruchu spoločnosti Alibaba, ktorý v súčasnosti naliehavo potrebuje digitálnu transformáciu, pričom patrí k patrí k hotelom budúcnosti.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hotel flyzoo

 

Design a konštrukcia hotela Flyzoo je v spolupráci so spoločnosťami Fliggy pre dizajn, Damo akadémia, ktorá poskytuje inovatívne služby, Alibaba Cloud s rozsiahlou analýzou dát, AI Labs, ktorá postavila inteligentných robotníkov, Alibaba Flab inštalácia digitálnej operačnej platformy a Tmall Marketplace na podporu marketingu tematických miestností.

 

Text: Lenka Drgoncová