02. 12. 2013

Priekopník avantgardného umenia 21. storočia a jeden z najslávnejších svetových architektov Frank O. Gehry je autorom hotela Marqués de Riscal. Jeho slávnostného otvorenia sa zúčastnil dokonca španielsky kráľa Juan Carlos. Hotel leží v srdci regiónu Rioja Alavesa uhniezdený medzi vinohradmi v stredovekej dedine Elciego.


Uprostred viníc a luxusu sa môže ubytovať až 650 hostí. Každá miestnosť v hoteli ponúka výhľad na Kantaberské pohorie a vinohrady Rioja Alavesa. Pobyt v hoteli naplní hostí najvzrušujúcejšími zážitkami okorenenými krásou, kultúrou a gastronomickým bohatstvom oblasti. Krajinu môžu spoznávať z konského chrbta, v rámci jazdy na bicykli alebo letu balónom. V jednoducho zariadených izbách prevláda prírodné javorové drevo a koža v kombinácii s najmodernejšími technológiami. Futuristický nábytok od Gehryho, ktorý harmonicky dopĺňa čisté línie povrchov, je vyrobený špeciálne na zákazku s dôrazom na detaily. Všetky luxusné izby a apartmány sú jedinečné vďaka rozdielnym tvarom a povrchom a výnimočnému výhľadu. Pre hostí ponúkajú veľkorysý priestor a neopakovateľný zážitok z luxusu. Každá miestnosť má typický štýl oplývajúci štedrými dekoráciami charakteristickými pre architekta Franka O. Gehryho. Ubytovacie jednotky sú v dvoch krídlach hotela prepojených efektným zaveseným mostom. Desať apartmánov umiestnených prevažne v krídle Spa aj 33 izieb má nádherné kúpeľne z tmavého mramoru s dokonalou výbavou pre ubytovaných hostí.

 

Hotel Marquez text

 

Terapia vínom

Hotel Marqués de Riscal je jedným z troch hotelov na svete, kde ponúkajú výnimočné vínne procedúry. Hostia si môžu dopriať unikátnu vínnu terapiu Spa Vinotherapie® Caudalie v luxusnom zázemí, ktoré ponúka nekonečné množstvo ošetrení zameraných na relaxáciu, získanie energie, chudnutie a spomalenie starnutia. Základom sú najčistejšie esencie z hrozna a vína s pridaním prírodných ingrediencií ako sú hnedý cukor, med a olej. Sú súčasťou medových a vínových zábalov, vzrušujúcich masáží, cabernetového pílingu a mnohých ďalších. Všetky procedúry upokojujú zmysly, hýčkajú telo a regenerujú dušu. Okrem hotela Marqués de Riscal ponúkajú Spa Vinotherapie ® Caudalie už len v hoteli Les Etangs De Corot vo Ville d´Arvay a v hoteli Plaza v New Yorku.

 

Hotel Marquez text2

 

Hotel Marquez text3

 

Barón de Chirel

V priľahlých pivniciach hotela, ktoré sa zmenili na obrovské banketové priestory s rozlohou 1 200 m2, je miesto na sedenie pre 500 ľudí, pričom priestor je možné rozdeliť na menšie sekcie. Vo vínnej jaskyni, ktorá je pod reštauráciami, zaplaví návštevníkov osem miliónov fliaš, v ktorých zreje nápoj bohov. Vinárstvo Marqués de Risscal je priekopníkom v danej oblasti. V roku 1858, ako prvé v regióne Rioja, začalo produkovať vína podľa postupov zaužívaných v Bordeaux. Ako prví vyprodukovali aj víno novej éry – Barón de Chirel. Produkty vinárstva Marquér de Riscal, ktoré získali viaceré významné medzinárodné ocenenia, sa nachádzajú vo viac ako 70 krajinách sveta. Podľa média prieskumov sú vysoko cenené aj medzi profesionálmi.

 

text: IP

foto: Hotel Marqués de Riscal