V súčasnosti majú hotelieri svojim klientom okrem prvotriednych služieb snahu ponúknuť aj nejakým spôsobom výnimočný zážitok. Či už ide o bonus v poskytovaných službách, spôsobe ubytovania či samotnom vzhľade hotela s ďalšími pridanými hodnotami.

 

oculis lodge 1

 

Jedným z takých je i pripravovaný projekt hotela Oculis Lodge, ktorý bude mať podobu prepojených strukov s jednotlivými ubytovacími objektami v tvare kupol. Cieľom pobytu je spojenie luxusného hotelového zážitku s pobytom v prírode. 

Luxus v interiéri i exteriéri

Každá kupola s rozlohou  viac ako 200 metrov štvorcových je kompletnou hotelovou izbou s kapacitou pre dvoch až štyroch hostí. Výnimočným prvkom je masívny 4,5 metra vysoký okulus, ktorý poskytuje priamy výhľad na oblohu. Vo vnútri ubytovacej jednotky je plne vybavená kuchyňa, priestor na posedenie, kúpeľňa a komfortná spálňová časť.

 

oculis lodge 2 oculis lodge 3

 

Exteriér sa pýši priestranným patiom s ohniskom, súkromnou saunou a vírivkou. Dizajn objektu je prirodzený a príjemný s minimalistickými líniami a využitými prírodnými materiálmi. Preferovanými stavebnými materiálmi boli predovšetkým rôzne druhy regenerovaného dreva a recyklovaný betón.

Dôraz na ekológiu a udržateľnosť

Vo všeobecnosti je projekt šetrnejší v tom, že architektúra kupoly si vyžaduje menej materiálov na stavbu a vedie k energeticky efektívnej štruktúre, ktorá spotrebuje o 50% menej energie na vykurovanie ako tradičné stavby. Strešné okno navyše poskytuje dostatok prirodzeného svetla počas dňa. V noci je pre hostí k dispozícii ďalekohľad na sledovanie hviezdnej oblohy.

 

oculis lodge 4

 

Uprostred prírody

Hotel Oculis Lodge sa nachádza v pohorí Cascade Mountains v americkom štáte štáte Washington. Dómová dedina je už vďaka svojej orientácii v blízkosti areálu Mt. Baker známou dovolenkovou destináciou. Celý hotel je obklopený takmer tromi hektármi nedotknutej pôdy, uprostred prírody a lesov, bez rušivých vplyvov mesta a svetelného smogu.

 

oculis lodge 0

 

O niečo ďalej od pohodlia kupol ležia rozsiahle chodníky a outdoorové aktivity pre milovníkov cvičenia a iných fyzických aktivít. Zaujímavosťou je tiež to, že celý projekt hotela vznikol vďaka crowfundingovému financovaniu a jeho otvorenie sa očakáva už čoskoro.

Pripravila: Petra Adamcová
Vizualizácie: Oculis Lodge