Sadnúť si do záhrady alebo na terasu so šálkou kávy či pohárom vína je úžasný relax. Aj keď teplých a slnečných dni je na jeseň čoraz menej, existuje zopár pomocníkov, ktorí nám dokážu pobyt na čerstvom vzduchu spríjemniť. Teplé deky a plédy nás zohrejú a sedenie na lavičke či kresle zútulnia. V posledných rokoch si však obľubu získavajú účinné a zdraviu prospešné infražiariče.

 

infražiarič reštaurácia

 

Sálavé teplo infražiaričov zahrieva podobne ako slnečné lúče. Ich špecifikom je to, že nezohrievajú vzduch, ale teplo kumulujú na osoby a objekty, ktoré sú v dosahu jeho lúčov. Eliminujú sa tak straty energie a tepla do vzduchu v exteriéri alebo do horných častí veľkých miestností v interiéri. Bonusom je aj vyžarovanie tepla z povrchu objektov alebo osôb, ktoré zohrievajú infražiariče.  

 

infraziaric lampa

 

Infražiariče nevyžarujú UV lúče, ani iné zdraviu škodlivé žiarenie. Sú bezpečné pre ľudí, zvieratá, rastliny i životné prostredie ako také. Pri svojej prevádzke nekumulujú a nevíria prach, a tak sú hygienicky akceptovateľnejšie ako klasické formy vykurovania.

 

infažiarič panel

 

Využitie infražiaričov je vhodné v exteriéri, na terasách, balkónoch, verandách, v interiéri vo veľkých priestoroch, ktoré sa obtiažne vykurujú alebo tam, kde nie je možné využiť klasické vykurovacie systémy. Profesionálne využitie vo vonkajších posedeniach hotelov, reštaurácií, wellness a fitness priestorov je dnes už takmer štandardom.

 

infražiarič terasa

 

Infražiariče môžu byť zabudované pevne, ale sú aj flexibilné a prenosné, takže ich môžete situovať tam, kde práve potrebujete. Takže, aj keď sa dni krátia a večery a rána sú chladné, infražiariče nám pomôžu predĺžiť si večerné alebo víkendové posedenie vonku komfortne až o niekoľko týždňov.   

Text: Petra Adamcová

Foto: pixabay

 bonami 1