Veľtrh spotrebného tovaru a dizajnu Ambiente sa už blíži. Vo Frankfurte nad Mohanom otvorí návštevníkom svoje brány v dňoch 11. až 15. februára 2022. Ponúkne prednášky, semináre a workshopy s expertmi z oboru na tému noviniek a trendov zo sveta dizajnu a spotrebného tovaru. Na veľtrhu nebude chýbať ani úspešná sekcia HoReCa.

 

ambiente

 

Návštevníci sa môžu tešiť na obľúbené prednáškové platformy Ambiente Academy a HoReCa Academy, kde sa profesionálni nákupcovia zo segmentov Dining, Living a Giving dozvedia, čo hýbe svetovým trhom. Počas všetkých piatich dní veľtrhu budú odborníci z rôznych oborov na prednáškach v hale 9.0 a hale 6.0 diskutovať o výzvach, ktorým čelí maloobchod i pohostinstvo a zmluvný obchod. „Takmer po dvoch rokoch bez medzinárodných veľtrhov spotrebného tovaru sú rôzne impulzy a nový obsah pre tento sektor nevyhnutné. Téma, ako jednať v kríze a rýchle identifikovať nové príležitosti, je obzvlášť aktuálna. S ohľadom na to chceme pre našich návštevníkov vytvoriť skutočnú pridanú hodnotu vďaka zaujímavému programu,“ hovorí Philipp Ferger, viceprezident veľtrhov spotrebného tovaru.

V oboch halách sa zameriame na aktuálne trendy, koncepty a praktické tipy od renomovaných odborníkov a hviezd odboru, ako sú Prof. Dr. Gerald Lembke, Hon. Prof. Dr. Sascha Peters, Diana Drewes, Klaus Lach, Andreas Reiter, Jesper Efferbach, Valda Goodfellow a Pierre Nierhaus. HoReCa Academy sa v roku 2022 uskutoční ešte len druhýkrát a ponúkne bohaté menu poznatkov z oblasti medzinárodného pohostinstva. Rozrastajúca sa sekcia HoReCa v hale 6.0 bola na veľtrhu Ambiente po prvýkrát v roku 2020.

Aké sú poznatky konkrétne pre sektor HoReCa po neľahkých skúsenostiach s pandémiou? Ako bude vyzerať gastronómia & lobby v hoteli budúcnosti? Aké sú recepty na úspech podľa medzinárodných hviezd z oboru pohostinstva? V odborných prezentáciách sa pracovníci z oblasti hotelierstva, gastronómie, profesionálni nákupcovia, nábytkári, interiéroví architekti alebo dizajnéri pre hotely, reštaurácie, kluby a co-workingové priestory dozvedia, čo je v tomto dynamickom segmente dôležité, od inovatívnych gastronomických konceptov až po možnosti rastu.

Budúce potreby hostí je treba predvídať už teraz. K tomu pristupuje i Valda Goodfellowová, generálna riaditeľka spoločnosti Goodfellow & Goodfellow Ltd., vo svojich prednáškach „Changing Tastes – čo je nové u reštauračného riadu?“ a „Stay & Eat – nové formáty pre prestieranie“. Zameriava sa na faktory, ktoré menia prostredie pohostinstva, a skúma, čo to znamená pre vývoj a dopyt po stolnom riade. Všetky tieto faktory povedú k vývoju tohto odvetvia – od správania sa spotrebiteľov po prevádzkové výzvy, od meniacich sa spôsobov cestovania až po spôsob práce. Výrobcovia sa od nej dozvedia, čo môžu urobiť pre to, aby včas reagovali na tieto potreby.

Viac informácií: www.ambiente.messefrankfurt.com 
Vstupenky zakúpite: www.visitortickets.messefrankfurt.com