Na veľtrhu Danubius Gastro sa oceňovali vybrané gastronomické produkty a tiež spotrebiče, ktoré súvisia s gastronómiou, a zároveň boli aj exponátmi výstavy. Spoločnosť Media/ST, ktorá je mediálnym partnerom veľtrhu bola pri tom, a teraz vám prinášame výsledky jednotlivých kategórii.

 

danubius gastro stanok

 

Na základe stanovených odborných kritérií porota pod vedením Ing. Ladislava Starucha vybrala z nominovaných výrobkov nasledujúcich víťazov:

Za lahodnú chuť a vôňu Malokarpatskej salámy 77 bola odmenená diplomom firma Tauris, ktorá sa špecializuje na výrobu a distribúciu mäsových výrobkov a výsekového mäsa. Trvalým cieľom spoločnosti je zvyšovanie kvality výroby, odbornej úrovne zamestnancov, pracovného prostredia a spolupráce s obchodnými partnermi. Ocenenie za Malokarpatskú salámu získali ako pokračovatelia tradície a vernú kópiu pôvodného výrobku. 

Za mäsovú alternatívu výrobku získala ocenenie firma Sojaprodukt s.r.o., za sójový výrobok pre vegetariánov. Spoločnosť pri výrobe svojich produktov používa geneticky nemodifikovanú sóju s vysokým obsahom proteínov. Všetky výrobky sú bez E - konzervantov, bez lepku, cholesterolu a laktózy.

 

diplom 1 oceneny danubius salama

 

Ocenenými boli panenský olivový olej Messara od spoločnosti Oliva Import. Firma sa špecializuje na dovoz a predaj tých najkvalitnejších a osvedčených gurmánskych produktov, či už ide o víno, olej, sušené paradajky, nátierky a olivy z Grécka.

Druhým oceneným výrobkom bol Kečup premium jemný od spoločnosti TOMATA. Tá je najväčším výrobcom paradajkového pretlaku na Slovensku. Pri výrobe dbá na kvalitu v každej fáze výroby, od pestovania až po spracovanie surovín.

Z výrobcov nápojov získala ocenenie spoločnosť REM - Invest s. r. o. za Grante - Elixír mladosti. Ide o 100 % - nú bio šťavu z granátového jablka, ktorý má vysoký obsah vitamínov a prírodných antioxidantov. Ďalším oceneným bol nízko alkoholický nápoj vyrobený prírodným kvasením kvetového medu a pridanej ríbezľovej šťavy - Medovina ríbezľa firmy APIMED.

 

diplom 2 oceneny danubius salama

 

Z lahôdok a dezertov získali diplom Pralinky Marsen za vynikajúcu belgickú čokoládu s plnkou z alkoholických destilátov spoločnosti Fruit Distillery Cooperation. Ocenená bola aj spoločnosť Musli spod Tatier za lahodnú chuť musli s bobuľovým ovocím.

 

diplom 3 oceneny danubius salama

 

V kategórii spotrebičov v gastronómii bol odmenený diplomom lyofilizátor potravín Amaru, ktorý je ekonomicky výhodný a vhodný pre živnostníkov a malých podnikateľov od spoločnosti Lyotrade Freeze Dryers s. r. o. Druhým oceneným bol rekuperačný a klimatizačný digestor OPTIMA za vysokú rekuperáciu tepla, účinný odťah a filtráciu odpadového vzduchu firmy ATREA SK s. r. o.

 

diplom 4 oceneny danubius salama

 

Ak ešte nemáte program na víkend, ochutnávku ocenených výrobkov i prehliadku spotrebičov a mnoho iného je možné vidieť na medzinárodnom veľtrhu Danubius Gastro 2020 v Inchebe Bratislava.

 

Prečítajte si tiež: Cestovanie a zážitky na veľtrhu ITF Slovakia Tour 2020

itf 2 dovolenky zajazdy pobyty kupele 2020