Nové dovolenkové destinácie, kúpeľné pobyty, poznávanie krajín, to je tradičná januárová ponuka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakia Tour 2020, ktorý sa koná v bratislavskej Inchebe. Od štvrtka 23. januára, ktorý bol prvým dňom veľtrhu a zároveň dňom vyhradeným profesionálom z odboru, sú ostatné dni až do nedele k dispozícii všetkým nadšencom a milovníkom cestovania.

 

itf 6 dovolenky zajazdy pobyty kupele 2020

 

Na ploche viac ako 17 tisíc metrov štvorcových prezentuje svoje krajiny a služby 345 vystavovateľov z dvadsiatich krajín sveta. Okrem Slovenskej a Českej republiky tu majú zastúpenie naše susedné krajiny, ďalej Chorvátsko, Srbsko, Slovinsko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina, Taliansko, Moldavsko i Gruzínsko. Nechýbajú ani stánky exotických destinácií, napríklad Pakistanu, Kuby, Dominikánskej republiky, Maroka, Indonézie, Juhoafrickej republiky i Cypru.

 

itf 4 dovolenky zajazdy pobyty kupele 2020

 

Slovenská i Česká republika prezentuje krásy svojich mestečiek, krajov i prírody zážitkovou formou. Napríklad v stánku Slovenska vás privítajú dievčatá v dobových šatách a ponúknu vás chlebom a soľou, v stánku Moravskoslezského kraja si vypočujete tóny ľudovej hudby z Valašska s folklórnym vystúpením, ochutnáte kvalitné frgále a môžete sa zúčastniť vedomostných a zábavných súťaží.

 

ITF 1

 

Ak nie ste typ na klasickú dovolenku v hoteli, môžete si pozrieť ako vyzerá obytný voz, s ktorým sa dá vyraziť kamkoľvek, slobodne a na miesto, ktoré vás už dlho láka. Menej tradičným spôsobom cestovania je aj v tzv. hotelový autobus, kde v noci nerušene spíte a autobus vás zatiaľ prevezie na ďalšie zaujímavé miesto plánovanej trasy.

Dovolenka na lodi je snom mnohých cestovateľov, a už nie je tak nedostupná, ako v minulosti. Plavby plávajúcimi kolosmi na moriach a oceánoch patria medzi životné zážitky. Práve na veľtrhu vám kompetentné dámy a páni predstavia, ako môže dovolenka na lodi vyzerať. V ponuke sú balíčky služieb aj s cestou do prístavu, pobytom na lodi a prípadným ubytovaním pred či po plavbe. Alebo len samotné plavby na trase a lodi, ktorú si vyberiete.

 

itf 2 dovolenky zajazdy pobyty kupele 2020

 

Ak zvažujete dovolenku s cestovnou kanceláriou, práve v týchto dňoch mnohé z nich ponúkajú veľtržné zľavy alebo first moment zľavy. Cestovné kancelárie ponúkajú okrem klasických dovoleniek podľa katalógu aj dovolenky a cesty na mieru, ktoré vám dokážu vyskladať podľa vašich predstáv a preferencií.

 

itf 7 uvod dovolenky zajazdy pobyty kupele 2020

 

Počas víkendu sa môžu milovníci kinematografie tešiť na festival cestovateľských filmov Camera Slovakia - Bubo Bál. Okrem premietania filmových skvostov z mnohých viac i menej tradičných krajín sveta budú najpovolanejší cestovatelia hovoriť svoje zážitky z ciest a odpovedať individuálnym i organizovaným cestovateľom na ich otázky.

Na veľtrhu ITF Slovakia Tour a Danubius Gastro je prítomný aj tím vydavateľstva Media ST. Všetky novinky a informácie pre vás pozorne sledujeme a budeme vás o nich postupne informovať v našich redakčných článkoch.

 

Text: Petra Adamcová

Prečítajte si tiež: Farebná, zdravá a výnimočne chutná. Taká je libanonská gastronómia

libanonska kuchyňa 6 menu jedla speciality