Vo štvrtok 23. januára 2020 sa v Incheba Expo Aréne v Bratislave začal medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Tento rok sa celý veľtrh niesol v znamení uvedomelého prístupu k zdravému životnému štýlu, udržateľnosti a výraznejších chuťových zážitkov.

 

danubius veltrh 5 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Počet vystavovateľov na tohtoročnej výstave sa blížil k počtu 400 spoločností, firiem a jednotlivcov. Zastúpené okrem Slovenska a Českej republiky boli aj krajiny ako Francúzsko, Estónsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Rumunsko a Taliansko.

Inšpirovať sa novinkami z oblasti HoReCa prišli profesionáli z odboru, ale aj nadšenci gastronómie a milovníci dobrého jedla a pitia. Súčasťou podujatia bývajú každoročne okrem prezentácií menších i väčších spoločností z odboru a svetovo uznávaných značiek aj živé gastronomické predstavenia, predvádzanie kuchárskych, barmanských, baristických a cukrárskych zručností. Schopnosti a um tu predvádzajú profesionálni kuchári, ale aj študenti, ktorí v mnohom dnes už ničím nezaostávajú za dospelými profesionálmi z odboru.

 

danubius veltrh 4 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Vo štvrtok svoje umenie predviedli v súťaži Carving Cup Slovakia majstri vo vyrezávaní do ovocia a zeleniny. Pod rukami týchto mladých umelcov - študentov vznikali neuveriteľné umelecké diela. Dve zúčastnené slečny dokonca budú o tri týždne prezentovať svoje zručnosti na Olympiáde v carvingu v nemeckom Stuttgarte. Spýtali sme sa ich, ako sa ku carvingu dostali. "Absolvovali sme carvingový kurz a zistili sme, že ide o veľmi zaujímavú umeleckú aktivitu, ktorá nie je úplne bežným maľovaním alebo tvorením. Začali sme sa preto tejto činnosti viac venovať a dnes je to druhý rok, čo sa tejto aktivite venujeme," prezradili Tereza a Zuzka.

 

danubius veltrh 3 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Stretnúť na veľtrhu Danubius Gastro môžete aj známych šéfkuchárov a cukrárov, napríklad Vojta Artza, ktorý prítomným predstaví ako sa tvorí veda na tanieri a prezradí tajomstvá molekulárnej gastronómie. Dano Hrivňák bude zase rozprávať o slovenskom streetfoode, ktorého je už roky uznávaným predstaviteľom.

 

danubius veltrh 7 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Dôležitá myšlienka veľtrhu, ktorú sme spomínali v úvode - ekologickosť a udržateľnosť sa prelína celým podujatím. Vo štvrtok v rámci prednášky "Ako sa to má" sa účastníci dozvedeli zaujímavé informácie z praxe o kvalite potravín, napríklad ako rozoznať rybu z rybníka od ryby z hromadného chovu, ako funguje poctivá pekáreň i ako sa správne chová dobytok. Prednášky sa však budú konať každý deň a viesť ich budú slovenskí pestovatelia, chovatelia, výrobcovia potravín, teda ľudia, ktorí priamo v konkrétnych segmentoch pôsobia.

 

danubius veltrh 2 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Špeciálna časť veľtrhu je venovaná kávam, ich kvalite, spôsobe prípravy, ochutnávkam a tiež doplnkom, napríklad pochutinám ku káve alebo trendovým šálkam a tanierikom, v akých by sa káva mala servírovať.

 

danubius veltrh 6 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia kópia

 

Mediálnym partnerom veľtrhu je aj vydavateľstvo Media/ST, ktoré má v hale A0 pod číslom 65 svoj stánok. Ak zavítate na veľtrh, príďte nás navštíviť aj do nášho stánku, a inšpirujte sa nami vydávanými titulmi.

 

danubius veltrh 1 gastro cestovanie kava caj udržateľnosť ekologia

 

Súčasťou veľtrhu Danubius Gastro je aj veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakia Tour. Informácie a zaujímavosti z oblasti cestovného ruchu a cestovateľských trendoch na tento rok vám prinesieme v ďalšom článku.

Text: Petra Adamcová

 

Prečítajte si tiež: Túžite po nevšednom zážitku? Tieto hotely Vám ho ponúknu

zvlastne hotely niagara