Gastra&Kulinária je tu pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o gastronómiu, zdravú výživu a nové kulinárske trendy. Na svoje si tu prídu kuchári, pekári, cukrári, ale i somelieri, čokolatieri a všetci fanúšikovia kulinárskeho umenia. Veľtrh sa začal dnes, 6. 11. 2019, v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre a potrvá do 9. novembra.

 

nitra uvod s

 

Kontraktačno- predajný veľtrh je zameraný na trendy modernej gastronómie, potraviny, nápoje a zdravý životný štýl. Jeho súčasťou je prezentácia výrobcov a dodávateľov kvalitných potravín, nápojov a ingrediencií, ako aj predstavenie inovácií v technológiách a vybavení pre potravinársky priemysel, gastronomické a ubytovacie zariadenia. Jeho ambíciou je podporiť trend návratu k lokálnym tradíciám a k lokálnym výrobkom vysokej kvality, ktorý dnes predstavujú slovenskí výrobcovia.

 

nitra 2

Chlebové „puzzle" na Pekárskom dvore.

Návštevníci i účastníci sa môžu tešiť na bohatý sprievodný program. Súťaž TORTA ROKA, organizovaná Spolkom cukrárov Slovenska, ktorej tohtoročnou témou je „Hrady a zámky Slovenska“, už pozná svojho víťaza. 1. cenu získala SOŠ obchodu a služieb, Humenné za tortu „Humenský zámok". Porota ocenila majstrovstvo cukrárok Simony Kochmovej a Anny Gajovskej.

 

nitra torta

 Tortou roka je „Humenský zámok" od cukrárok Simony Kochmovej a Anny Gajovskej.

Návštevníci veľtrhu Gastra&Kulinária uvidia priamo pri práci vynikajúcich slovenských šéfkuchárov, ktorí predvedú obdivuhodnú kuchársku show. Na veľtrh zavíta i šéfkuchár a majiteľ jednej z najlepších reštaurácií sveta, Heinz Reitbauer, ktorého reštaurácia má dve hviezdičky od Michelina. Šesť reprezentantov slovenskej kuchárskej elity a jedna hviezda svetovej kuchárskej elity pripraví pred zrakmi návštevníkov chutné jedlá s akcentom na lokálne suroviny.

 Za návštevu rozhodne stojí i „Pekársky dvor“ Cechu pekárov, cukrárov a cestovinárov Slovenska, v ktorom prebehnú súťaže o „Najlepší pagáč“ a „Upeč si svoju vianočku“. Práve tu budú návštevníci môcť ochutnať čerstvé pečivo, ale i legendárne bratislavské rožky – lahôdku, ktorá sa hrdí ochrannou známkou EÚ Zaručená tradičná špecialita.

 

nitra 4

 

Veľtrh sa prednáškami a živou prezentáciou vracia k tradičnému spôsobu výroby domáceho chleba a pečiva – kváskovaniu. Návštevníkov určite zaujme aj živá ukážka procesu výroby mäsových výrobkov v réžii spoločnosti Berto. Na svoje si prídu i milovníci sladkých pochúťok. Lyra Group predstaví „bean-to-bar“ výrobu čokolád, teda proces výroby od kakaového bôbu až po samotnú tabuľku čokolády.

 

nitra 3

 

Milovníci zdravého jedla sa môžu tešiť na rozhovory s foodblogermi o zdravej výžive, prednášku o pozitívnych vplyvoch čokolády na zdravie a rezonovať bude tiež téma food waste. Fakulta biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity predstaví moderné postupy výroby, hodnotenia a spracovania potravín a špecifických produktov biotechnológií.

 

nitra 1


Súčasťou veľtrhu je i vydavateľstvo MEDIA/ST, ktoré tu prezentuje nielen najnovšie vydanie magazínu Top hotelierstvo/hotelnictví, ktoré je určené predovšetkým pre segment HoReCa.

Pripravila: Alena Reháková
Foto: redakcia