Viac ako 31 tisíc návštevníkov z celého sveta sa zúčastnilo na najväčšej výstave potravín a nápojov juhovýchodnej Európy - FOOD EXPO 2023 v gréckych Aténach. Tretí marcový víkend sa na tomto medzinárodnom veľtrhu potravinárskeho priemyslu predstavilo so svojimi produktami tisíc tristo vystavovateľov z Grécka i ostatných krajín sveta.

 

foodexpo 2

 

Potraviny, jedlá i nápoje

Počet jednotlivých produktov potravín, jedál, nápojov a doplnkov v oblasti gastro služieb sa tu odhadoval na 50 tisíc. Veľtrh Food Expo 2023 bol zameraný na prezentáciu v nasledujúcich kategóriách: oleje, ovocie a zelenina, džemy - med - orechy, olivový olej - olivy, strukoviny - cereálie, víno, vegánske produkty, aromatické rastliny - bylinky, káva - nápoje, ryby a mäkkýše, mrazené produkty, výrobky zdravej výživy; mäso - hydina - údeniny - mäsové výrobky, bio a organické produkty, koreniny - omáčky, vody - nealko nápoje - džúsy, víno, stredomorské jedlá, produkty s chráneným označením pôvodu a s chráneným zemepisným označením.

 

foodexpo 1

 

Zastúpenie Slovenska

Vzhľadom na to, že potenciál exportu SR v oblasti potravinárstva nebol dosiaľ plne využitý a grécka ekonomika je závislá od dovozu a ako významná turistická destinácia má zvýšenú potrebu dovozu mnohých potravinárskych výrobkov, rozhodli sa aj niektoré slovenské spoločnosti na veľtrhu prezentovať svoje portfólio produktov.

Grécki labužníci i milovníci jedla zo sveta tu mohli ochutnať oriešky firmy Infinuty, BIO tyčinky a sušienky od firmy Createc – Dobré časy, space proteínové tyčinky značky Space Protein. Zastúpenie z nápojovej sekcie tu mala firma OpreBrothers s jablkovým ciderom a svoje ekologické slamky tu prezentovala spoločnosť INIPEX.

Pripravila: Petra Adamcová
Zdroj informácií a foto: Foodexpo.gr