16. – 18. mája sa v hoteli Holiday Inn v Žiline koná konferencia Jarné stretnutie hotelierov Slovenska. Po dvojročnej prestávke, keď pandémia koronavírusu doslova ochromila celý HORECA svet. A nielen ten.

 

konferencia Horeca 2022 0

Foto: Asociácia hotelov a reštaurácii Slovenska, na snímke Mgr. Marek Harbuľák, prezident AHRS

 

Počas tohto obdobia bojovali hotely a reštaurácie v núdzovom režime s vlastným prežitím, udržaním si zamestnancov, vysokými finančnými stratami a fungovaním v nejasných a nepresne stanovených podmienkach. Pre mnohých kríza znamenala koniec ich fungovania. Niektorí krízu prekonali, ale so silami na konci.

 

konferencia Horeca 2022 2

Na snímke: Média manažérka Lýdia Kováčová

A ako ďalej? Táto kľúčová otázka bola aj hlavným námetom konferencie, na ktorú odborníci z jednotlivých sektorov debatovali, prednášali a radili sa navzájom. Riešilo sa základné postpandemické smerovanie slovenského hotelierstva a gastra, globálne výzvy v podobe digitálnej transformácie, ktorá sa prirodzene dotkne aj tohto sektora. Správanie klientov sa taktiež zmenilo a na tieto zmeny je potrebné reagovať čo najplynulejšie a čo najskôr.

 

 konferencia Horeca 2022 3 konferencia Horeca 2022 4 

 

Všetky zmeny, aktuálne trendy, aj praktické nástroje, ktoré je možné uplatniť v sektore Horeca na konferencii sledovali naši kolegovia z vydavateľstva MEDIA/ST, a postupne vás s nimi budeme oboznamovať na našej webovej stránke www.tophoreca.sk i v našom printovom magazíne Hotelierstvo/Hotelnictví.

Viac fotografií z podujatia si môžete prezrieť tu:

konferencia Horeca 2022 6

konferencia Horeca 2022 5

konferencia Horeca 2022 7

konferencia Horeca 2022 8

konferencia Horeca 2022 8