Dizajn, zariadenie hotela

Dnešní cestovatelia prahnú po neobyčajných zážitkoch. Na jednej strane požadujú netradičné ubytovanie, na druhej strane ocenia pohodlie domova.

V 70. rokoch minulého storočia švédski architekti Boijsen & Efervgren vytvorili projekt hotela, ktorý mal stáť na štokholmskom Brunkebergstorg Square. Zadaním investora bolo premeniť bývalú budovu banky na najluxusnejší škandinávsky mestský hotel, ktorý bude rešpektovať autenticitu prostredia, v ktorom sa nachádza.

Katarína Malová, riaditeľka štvorhviezdičkového Hotel & Spa Resort Kaskady na Sliači, nám porozprávala o prístavbe novej hotelovej časti a spolupráci s firmou Kalvin wood, ktorá pomohla dotvoriť atmosféru hotela.

Pred šiestimi rokmi začali manželia Červenkovci s rekonštrukciou starého objektu, ktorý im vnukol nápad zostaviť tím remeselníkov so špecializáciou na vintage a provence štýl. Dve značky tak spája jeden krásny príbeh.

Terasové prístrešky Renson Camargue, umiestnené pri hotelovom bazéne, ponúkajú hosťom ďalší zážitok. Integrované osvetlenie, ohrev a audio zabezpečia priestor nielen na relax, ale i skvelú párty.

Koberce v interiéri tvoria výrazný estetický prvok. Ručne viazaný orientálny koberec pritiahne pozornosť, interiéru dodá charakter a  vytvorí  pohodovú atmosféru. 

Hotelová rada postelí ROYAL SLEEPER je v súčasnosti tým najexkluzívnejším hotelierskym segmentom na európskom trhu. Podľa požiadaviek a vkusu klienta vie tím z Miotto prispôsobiť postele pre najprémiovejšie apartmány a najnáročnejších zákazníkov.

Svet Ratanu je mladá dynamická spoločnosť, ktorá sa zaujíma o pohodlie svojich zákazníkov. Svojim klientom ponúka iba kvalitný ratanový nábytok vhodný na terasy, balkóny, k bazénom, ale tiež do hotelov, kaviarní a iných oddychových zón.

Firma King of Cotton byla založena v roce 1995 ve Velké Británii. Původní italská značka „Re di Cotone“, s hlavním cílem dodávat do nejlepších hotelů a rezidenčních projektů bavlněné ručníky, župany a ložní prádlo v prvotřídní kvalitě.

Německé firma Mühldorfer vyrábí prošívané polštáře a přikrývky nejvyšší kvality již od roku 1920. Pečlivý výběr husího a kajčího peří a mycího procesu za použití horské vody z Bavorského lesa tvoří základ pro unikátní, jemné a čisté péřové přikrývky a polštáře.

Firma Royal Comfort je skutečným odborníkem v oblasti spánku. Pro své klienty z oblasti hotelnictví pečlivě vybírá jen ty nejkvalitnější dodavatelé s dlouholetou historií a odborností.

 Historizujúci štýl hotelového nábytku doladí atmosféru v starých historických budovách, ale

nevyhýbajú sa mu ani majitelia novších prevádzok.